آموزش و سرگرمیسلامت و زندگی

عکسی از یک آشپرخانه در ایران که جهانی شد!

به تازگی عکسی عجیب از یک آشپزخانه ایرانی در فضای مجازی منتشر شده که توجه زیادی برانگیخته است.

به گزارش وقت صبح، در این عکس مشاهده می‌شود که یخچال روی کابینت قرار گرفته و عملا غیر قابل دسترسی است!

آشپرخانه در ایران که جهانی شد.

راز داشتن آشپزخانه زیبا

نمناک نوشت: آشپزخانه قلب تپنده خانه است. محیطی که هر روز خانواده‌ها در آن جمع میشوند و غذا میخورند. مطمئنا داشتن یک آشپزخانه زیبا و دلباز میتواند محیط خانه و خانواده را گرمتر کند.

در آشپزخانه‌های امروزی به لحاظ فضای عملکردی موجود استفاده از عناصر تزئینی باید با دقت خاصی صورت گیرد، حضور وسایل برقی، ابزار آشپزی، تخته و ظروف همه و همه باید با دقت خاصی در فضای آشپزخانه‌ی شما قرار گیرد تا عملکرد شما را در فضای آشپزخانه محدود نکند، در این مطلب ترفندهایی را برای این منظور برای شما مطرح می‌کنیم با ما همراه باشید.

لوازم برقی خود را تفکیک کنید!

توجه داشته باشید که آشپزخانه‌ی شما ویترین کالا نیست! لوازمی را که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند همانند چای ساز، خرد کن، پلوپز و… را نزدیک خود قرار دهید و سایر لوازم را که در هفته یک یا دو بار مورد استفاده قرار می‌گیرند را در کابینت‌ها قرار دهید با این روش فضای شما بازتر خواهد شد و نظم و ترتیب بیشتری به فضای خود خواهید بخشید.

به ابزارهای آشپزخانه نظم دهید!

ابزارهای آشپزی که قاعدتا روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند را در نزدیکی اجاق گاز خود قرار دهید، برای این منظور می‌توانید از اکسسوری‌های نظم دهنده استفاده کنید، و یا حتی این اکسسوری‌ها را خودتان بسازید، با یک سبد ساده به سادگی ابزار مورد نیاز خود را در یک جا جمع کنید، با این کار در انجام کارهای روزانه سرعت عمل بیشتری نیز خواهید داشت.

جای ادویه‌ها را فراموش نکنید!

جا ادویه‌ای ها، روغن‌ها و سایر مواد اولیه مورد نیاز آشپزی را فراموش نکنید، این موارد باید در اولویت چیدمان قرار گیرند، فضایی نزدیک به اجاق گاز خود را برای این منظور انتخاب کنید. سعی کنید برای آن‌ها ظروفی هماهنگ و یکسان و یا در یک تم انتخاب کنید با این کار علاوه بر نظم بخشیدن به فضا، مانع از اغتشاش بصری در فضا خواهید شد.

از شلوغی بی‌مورد در آشپزخانه بپرهیزید!

در فضاهای کوچک خصوصا آشپزخانه‌ها از شلوغی بپرهیزید، سعی کنید فضاهای خاصی را برای تجهیزات آشپزخانه و لوازم در نظر بگیرید و تزئین آشپزخانه را به چند وسیله‌ی کوچک مثل گلدانها و سرویس پاسماوری محدود کنید. با این روش آشپزخانه‌ی شما بزرگتر نشان داده می‌شود.

هنگرهای دیواری را جدی بگیرید!

گاهی نیاز دارید عناصر پر کاربردی همچون تخته ها، آبکش ها، ظروف و… را در زمان کار نزدیگ خود داشته باشید اما به دلیل محدودیت فضایی این امکان برای شما ایجاد نمی‌شود، با استفاده از هنگرها به سادگی می‌توانید فضای خود را طبقه‌بندی کنید و هرآنچه را که می‌خواهید در نزدیکی خود داشته باشید.

از شلف‌ها در آشپزخانه کمک بگیرید.

در آشپزخانه‌های کوچک تا حد امکان کانترها را خالی نگه دارید و یا از یک یا دو وسیله‌ی ضروری برای روی آن استفاده نمایید و برای باقی لوازم از شلف‌ها کمک بگیرید با این کار به سادگی از تمام قسمت‌های فضای آشپزخانه‌ی خود به خوبی استفاده نمایید.

نوشته های مشابه

guest
12 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا