سلامت و زندگی

عجیب اما واقعی؛ اگر خواب راحت می خواهید در این جهت بخوابید!

پژوهشی جدید نشان داد آن سمت تخت که روی آن می‌خوابید، ممکن است وقتی بیدار شدید، در چگونگی خلق‌وخوی‌ شما تاثیر بگذارد.

به گزارش وقت صبح به نقل از رسانه فارسی زبان: یک نظرسنجی که بریتیش وول (British Wool) انجام داد، به این نتیجه رسید افرادی که سمت چپ تخت می‌خوابند، در مقایسه با آن‌هایی که سمت راست می‌خوابند، بیشتر احتمال دارد که هنگام بیدار شدن احساس مثبتی داشته باشند.

این پژوهش که نظر یک هزار و ۵۰۰ نفر را جویا شد، دریافت که ۶۶ درصد افرادی که سمت چپ می‌خوابند، در مقابل ۶۰ درصد از افرادی که طرف راست می‌خوابند، خود را به عنوان کسانی توصیف می‌کنند که «نیمه پر لیوان» را می‌بینند.

بیشتر بخوانید: ازدواج با این مردها خیلی دردسر دارد!

افرادی که طرف راست می‌خوابند بیشتر احتمال دارد خوابشان به هم بخورد

علاوه بر آن، کسانی که طرف راست می‌خوابند در مقایسه با همتایان سمت‌چپ‌خواب خود، کمتر احتمال دارد (۳۸ درصد) که بگویند آدم‌های خیلی شوخی‌اند.

همچنین، افرادی که طرف راست می‌خوابند (۴۸ درصد) در مقایسه با کسانی که سمت چپ می‌خوابند (۴۰ درصد)، بیشتر احتمال دارد که اگر هنگام شب گرمشان شود، خوابشان به هم بخورد.

با این حال، به رغم تفاوت‌های میان کسانی که سمت چپ می‌خوابند و آن‌ها که طرف راست می‌خوابند، بیشتر پاسخ‌دهندگان (۷۸ درصد) گفتند در همان سمتی که هر شب می‌خوابند، به خوابشان ادامه خواهند داد.

طبق تحقیقی که گروه بیمه «دایرکت لاین» (Direct Line) در ماه فوریه انجام داد، ۷.۵ میلیون بریتانیایی کمتر از پنج ساعت در شب می‌خوابند که در گروه «به‌شدت کم» دسته‌بندی می‌شوند.

تقریبا سه چهارم (۷۱ درصد) از بزرگسالان بریتانیایی هفت تا ۹ ساعت خواب توصیه‌شده در شب را ندارند- و بیش از یک‌سوم (۳۴ درصد) می‌گویند که مشکلات جسمی یا روحی مربوط به کم‌خوابی دارند.

کم خوابی با مشکلات سلامتی از جمله دمانس (زوال عقل) و دیابت ارتباط نزدیکی دارد.

مشکلات سلامت روانی نیز ممکن است با بی‌خوابی تشدید شوند. به طوری که ۴۸ درصد پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی بریتیش وول گفتند که به دلیل احساس اضطراب در مورد پول و شغل، برای به خواب رفتن کلنجار می‌روند.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا