اجتماعیسرخط

شوک به دنیای فیتنس/ بهترین بدنساز تاریخ ویلچری شد!

رونی کلمن که لقب بهترین بدنساز تاریخ نام گرفته دچار یک بیماری عجیب شد و اعلام کرد شاید دیگر نتواند راه برود.

به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو؛ قهرمان سابق پرورش اندام جهان که بسیاری او را بهترین بدنساز تاریخ این ورزش می دانند اکنون شرایط خوبی ندارد. علیرغم تمام شهرتش، در ویلچر نشسته و نمی تواند راه برود.

رونی کلمن از سال ۱۹۹۸ قهرمان و نفر اول بلامنازع عرصه پرورش اندام جهان بود و به مدت ۸ سال پیاپی به عنوان مستر المپیا انتخاب شد که بالاترین رتبه در ورزش پرورش اندام و معادل بهترین بدنساز جهان است.

بیشتر بخوانید: “پرسپولیس” در رده بندی تیم های باشگاهی شگفتی آفرید!

کوین لورون، از قهرمانان بدنسازی و وزنه برداری که از نزدیکان کلمن است درباره او می گوید که در دوران اوجش، بدن و قدرت رونی کلمن «فراانسانی» بوده است: «هیچ شانسی برای اینکه شبیه او باشید ندارید. این هدیه ای از جانب خداوند است. این هدیه ژنتیک است».

هشت سال حضور بلامنازع در صدر ورزش پرورش اندام باعث شد که رونی کلمن لقب «پادشاه» (The King) را بدست آورد.

رونی کلمن 57 ساله با واکر راه می رود

اما دنیای فیتنس و پرورش اندام زمانی در شوک فرو رفت که رونی کلمن، که اکنون ۵۷ ساله است، اعلام کرده بود شاید دیگر هرگز نتواند راه برود.

ظهور و افول رونی کلمن در قالب فیلمی مستند به نام Ronnie Coleman: The King در حال پخش از سرویس نتفلیکس است. قهرمان سابق پرورش اندام جهان در این مستند چهره ای مغموم به تصویر کشیده می شود، جایی که وی با عصا فرزندان سه و چهار ساله اش را دنبال می کند، در حالی که نمی تواند بدون کمک سر پا بایستد.

کلمن می گوید که شرایط ناخوشایند کنونی او نتیجه جراحی های متعددی است که روی پشت و لگن های خود انجام داده است.

همچنین پزشکان بر این باورند که شرایط کنونی قهرمان سابق دنیای پرورش اندام نتیجه فشارهای ویرانگری است که وی در دوران قهرمانی به بدن خود تحمیل کرده است.

در یکی از سکانس های این فیلم مستند، رونی می گوید: «صبح بیدار می شوم، و تنها یک دقیقه طول می کشد که بفهمم چه شده است. به این موضوع عادت کرده ام».

برایان دابسون، دوست نزدیک کلمن که مالک یک باشگاه ورزشی است می گوید وقتی دیده دوست «ماوراءالطبیعه» اش با واکر راه می رود، گریسته است.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا