فرهنگ و هنر

سیلی “ویل اسمیت” برایش گران تمام شد!

ویل اسمیت به خاطر سیلی که به صورت کریس راک، مجری برنامه اسکار امسال زد، به مدت ۱۰ سال از حضور در مراسم اسکار محروم شد.

به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو؛ آکادمی اسکار در بیانیه‌ای رفتار «غیرقابل قبول» و «آسیب‌زننده» اسمیت که کل مراسم را تحت الشعاع قرار داد، محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: «هیات مدیره تصمیم گرفته است که آقای اسمیت از ۸ آوریل ۲۰۲۲ به مدت ۱۰ سال مجاز به شرکت در هیچ رویداد یا برنامه این آکادمی چه به صورت حضوری و چه مجازی نباشد.» در ادامه این بیانیه از کریس راک به خاطر حفظ آرامش در شرایط غیرمعمول قدردانی شده است. گفتنی است جادا، همسر ویل اسمیت همچنان مجاز به شرکت در رویدادهای حضوری خواهد بود.

این نهاد از واکنش ناکافی خود به این اتفاق عذرخواهی کرده و دلیل آن را عدم آمادگی برای این رویداد بی‌سابقه دانسته است. پس از انتشار این بیانیه، اسمیت روز گذشته گفت: «تصمیم آکادمی را می‌پذیرم و به آن احترام می‌گذارم.»

بیشتر بخوانید: واکنش عجیب همسر “ویل اسمیت” به کتک‌کاری معروف در اسکار

محرومیت ۱۰ ساله ویل اسمیت از حضور در مراسم اسکار

محرومیت ۱۰ ساله ویل اسمیت از حضور در مراسم اسکاراین سیلی، هالیوود و افکار عمومی را دو دسته کرد؛ برخی اصرار داشتند که او باید از جایزه اسکارش محروم شود و به خاطر این خشونت پاداشی دریافت نکند؛ در حالی که دیگران این موضوع را نپدیرفتند و در شبکه‌های اجتماعی مورد تمسخر قرار دادند.
با توجه به اینکه آکادمی علوم و هنرهای سینمایی قرار است روز جمعه تعیین کند که آیا ویل اسمیت پس از ضربه‌ای که روی صحنه به کریس راک کمدین زد، از اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد محروم خواهد شد یا خیر، به نظر می‌رسد میان تصمیم‌گیرندگان اختلاف نظر وجود دارد.

شورای ۵۴ نفره این سازمان تصمیم نهایی را خواهد گرفت، اما به نظر می‌رسد برای رسیدن به اجماع در این زمینه زمان دشواری در سپری می‌کنند و به دو دسته تقسیم شده‌اند. بسیاری می‌گویند تردید آنها برای برداشتن گامی جدی در جهت لغو جایزه اسکار اسمیت بر این واقعیت استوار است که جایزه اسکار هاروی وینستین و رومن پولانسکی، متهمان پرونده‌های جنسی، از آنها پس گرفته نشده است.

آکادمی اسکار تا کنون تنها یک جایزه را پس گرفته است. در سال ۱۹۶۹ مشخص شد که مستند امریکایی‌های جوان که در آن سال برنده بهترین مستند شد، در واقع در سال ۱۹۶۷ منتشر شده بود.

واکنش اسمیت

اسمیت پس از این اتفاق گفت: «فهرست کسانی که من با این کار به آنها آسیب زدم طولانی است، از کریس گرفته تا خانواده‌اش، بسیاری از دوستان و کسانی که برایم عزیز هستند، تمام حاضران در مراسم و مخاطبان جهانی. من به اعتماد آکادمی خیانت کردم و دیگر نامزدها و برندگان را از جشن گرفتن برای کارهای خارق‌العاده‌شان محروم کردم. قلبم شکسته است.»

ویل اسمیت پیش‌تر و در پی اتفاق‌هایی که به‌واسطه حرکت جنجالی‌اش در زدن سیلی به صورت مجری مراسم اسکار روی داد از عضویت در آکادمی استعفا داده بود. او همچنین از اقدام خود اظهار پشیمانی کرده و در بیانیه‌ای گفته بود آنچه در مراسم اسکار انجام داده تکان دهنده و غیرقابل توجیه بوده است.

اگرچه هیات مدیره از لحاظ فنی می‌تواند تندیس اسمیت را پس بگیرد،‌ اما می‌توان گفت احتمال کمی برای این تصمیم وجود دارد.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا