آموزش و سرگرمی

سریال “جیران” سنگ تمام گذاشت!

سریال «جیران» تازه‌ترین ساخته حسن فتحی، در لیست برترین‌های تولیدات سریالی در سراسر جهان، در جشنواره جوایز بین‌المللی درامای سئول قرار گرفت.

به گزارش وقت صبح به نقل از هنر امروز، مجموعه نمایش خانگی «جیران» به کارگردانی حسن فتحی در لیست برترین تولیدات سریالی هفدهمین دوره جشنواره جوایز بین‌المللی درامای سئول (Seoul International Drama Awards) که با نام SDA شناخته می‌شود، قرار گرفت و در تاریخ ۲۱ تا ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۲ برابر با ۳۰ شهریور تا ۱ مهرماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

این مراسم به صورت سالیانه در کره جنوبی و در شهر سئول برگزار می‌شود که در طی این مراسم از برترین‌های تولیدات تلویزیون اینترنتی در سراسر جهان، تقدیر می‌شود.

در این دوره از جشنواره بین ۲۵۵ اثری که از ۳۹ کشور، به جشنواره ارسال شده است، ۲۴ سریال از ۱۱ کشور انتخاب شده است که نام سریال «جیران» به همراه ۳۰ نامزد دیگر در این لیست به چشم می‌خورد.

این سریال با داستانی عاشقانه‌ و از ساخته‌های حسن فتحی است که قصه‌ای از عشق ناصرالدین شاه قاجار را روایت می‌کند و از دی ماه ۱۴۰۰ هر هفته به صورت اختصاصی از پلتفرم فیلیمو منتشر می‌شود.

در این بخش رقابتی، نام سریال‌های دیگری چون «Station Eleven» تولید شرکت Paramount که از HBO Max پخش می‌شود و همچنین سریال «Anne» ساخته شرکت World Production که از شبکه ITV در حال پخش است نیز در این بخش از جشنواره با سریال «جیران» به رقابت می‌پردازند.

نوشته های مشابه

guest
8 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا