آموزش و سرگرمیفرهنگ و هنر

سرنوشت لنگه کفش دزدیده شده “مجسمه معروف تهران”

آیا فردی که قرار است مجسمه را بازسازی کند، انتخاب و معرفی شد و اساسا روند بازسازی این اثر به کجا انجامید.

به گزارش وقت صبح،  پس از سرقت لنگ کفش یکی از مجسمه های پرویز تناولی در پارکی در تهران در پیگیری جدید این پرسش را مطرح شده است که آیا در نهایت فردی که قرار است مجسمه را بازسازی کند، انتخاب و معرفی شد و اساسا روند بازسازی این اثر به کجا انجامید.

چندی پیش خبرهایی از سرقت لنگ کفش یکی از مجسمه های پرویز تناولی در پارکی در تهران در برخی رسانه ها منتشر شد که در نهایت به انتشار مطلبی انجامید مبنی بر اینکه پرویز تناولی فردی را معرفی خواهد کرد تا این قطعه را مجددا طراحی کند و بسازد و هزینه هم توسط سازمان زیباسازی شهر تهران پرداخت می شود.

حالا چند روز پس از آن اتفاق، ایسنا در پیگیری جدید این پرسش را مطرح کرده است که آیا در نهایت فردی که قرار است مجسمه را بازسازی کند، انتخاب و معرفی شد و اساسا روند بازسازی این اثر به کجا انجامید.

بر این اساس برای پیگیری خبر، با تندیس تناولی تماس گرفتیم. فرزند پرویز تناولی در این رابطه به ایسنا گفت: «صبح چهارشنبه ۱۸ اسفند ماه ملاقاتی داشتیم و در این رابطه صحبت کردیم. قرار شد فرمی که متعلق به سازمان زیباسازی شهر تهران است را به ما بدهند که پر کنیم. در این فرم قیمت ها برآورد خواهد شد؛ اینکه مثلا حدودا چقدر خرج وسایل و ابزار می‌شود. پس از اینکه این کار انجام شد، فردی که قرار است کار مرمت را انجام دهد، معرفی خواهیم کرد.»

او ادامه داد: «فعلا مشخص نیست چه کسی قرار است کار مرمت مجسمه پدرم را انجام دهد؛ چون اول باید اعلام کنیم که هزینه ساخت دوباره این لنگه کفش چقدر خواهد شد.»

نوشته های مشابه

guest
1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا