اجتماعیایران 1400

زیروبم جزئیات طرح ترافیک ۱۴۰۰

مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران جزئیات اجرای طرح های ترافیکی در سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

به گزارش وقت صبح به نقل از ایسنا؛ عمار سعیدیانفر مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران در مورد جزئیات اجرای طرح‌های ترافیکی در سال۱۴۰۰ گفت: در ابتدا لازم است بگویم که درباره ساعت اجرای طرح ترافیک تابع شورای ترافیک شهر تهران و ستاد ملی کرونا هستیم .

وی با بیان اینکه درآمد شهرداری تهران از محل طرح ترافیک در سال جاری تا یک ماه گذشته حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد کاهش داشته است، افزود: برخی تصور می‌کنند که هدف شهرداری از اجرای طرح‌های ترافیکی کسب درآمد است اما کاهش حدود ۶۰ درصدی درآمدها در سالجاری تاکیدی بر رد ادعاهاست.

سعیدیانفر در مورد جزئیات اجرای طرح ترافیک در سال آینده گفت: محدوده طرح ترافیک هیچ تغییری نکرده است و در اولین روزی که در سال آینده طرح ترافیک را اجرا کنیم تعرفه‌های ۱۴۰۰ را در همه مجوزها و سهمیه‌ها اعمال خواهیم کرد و این امر درباره همه تعرفه‌های افراد سهمیه‌بگیر و عادی اعمال خواهد شد.

اعتبار سهمیه‌های سال ۹۹

وی با تاکید بر اینکه اعتبار سهمیه‌های سال ۹۹ تا زمان تخصیص سهمیه جدید برقرار است، ادامه داد: براساس مصوبه شورای شهر تهران قیمت پایه مجوز طرح ترافیک ۳۵ هزار تومان است اما فردی که دارای معاینه فنی برتر باشد و ساعت غیراوج در محدوده طرح ترافیک تردد کند.

می بایست ۲۰ هزار و ۵۸۰ تومان پرداخت کند، اما فردی که خودرواش دارای معاینه فنی عادی است و در ساعت پیک وارد طرح شود باید ۶۳ هزار تومان بپردازد.

به گفته سعیدیانفر، ۵ شنبه‌ها نیز مانند سنوات گذشته طرح ترافیک اجرا نمی‌شود و تنها طرح کاهش آلودگی هوا در شهر اجرایی می‌شود.

بیشتر بخوانید: تردد خودروها در کدام شهرها از شنبه ممنوع است؟

وی در مورد تغییرات اجرای طرح ترافیک در سال ۱۴۰۰ نیز با تاکید بر اینکه با توجه به مصوبه شورای شهر، بسته‌های یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه برای شهروندان با کمی تخفیف در نظر گرفته‌ایم، افزود: برهمین اساس شهروندان می‌توانند با توجه به نوع خودرو و میزان تردد در محدوده طرح، بسته مورد نظر را رزرو کنند که قطعا برایشان مقرون به صرفه خواهد بود.

مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه شهروندان می توانند با رزرو طرح متناسب با وضعیت خودرو و زمان تردد، تعرفه کمتری پرداخت کنند، ادامه داد: شهروندان دقت داشته باشند که اگر یک فرد بدون رزرو مجوز وارد طرح ترافیک شود ما بدون محاسبه نوع معاینه فنی و ساعت ورود، بیشترین مبلغ ورود به طرح را برای او محاسبه می‌کنیم.

وی تاکید کرد: شورای شهر برای برخی اقشار همچون خبرنگاران، بیماران خاص، معلولین، ایثارگران، آژانس‌ها و تاکسی‌های تلفنی سهمیه در نظر گرفته و تا زمانی که سهمیه ۱۴۰۰ را دریافت نکنند، مجوزهای سال ۹۹ آنها اعتبار دارد.

 

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا