اجتماعی

زد و خورد در خاندان سلطنتی به خاطر تاج و تخت!

​به گزارش رسانه های انگلیسی، شاهزاده هری مدعی شده است که برادر بزرگترش و وارث تاج و تخت، شاهزاده ویلیام، او را در جریان مشاجره سال ۲۰۱۹ بر سر همسرش مگان مارکل، مورد ضرب و شتم قرار داده است.

به گزارش وقت صبح به نقل از ایسنا: به گزارش رسانه های انگلیسی، شاهزاده هری مدعی شده است که برادر بزرگترش و وارث تاج و تخت، شاهزاده ویلیام، او را در جریان مشاجره سال ۲۰۱۹ بر سر همسرش مگان مارکل، مورد ضرب و شتم قرار داده است.

گاردین روز چهارشنبه گزارش داد که نسخه‌ای از خاطرات هری با عنوان “یدکی” را به دست آورده است که قرار است در ۱۰ ژانویه منتشر شود.

به گزارش گاردین، هری نوشته است:

« او یقه‌ام را گرفت و گردنبندم را پاره کرد و مرا به زمین کوبید. روی ظرف غذای سگ فرود آمدم که شکست و تکه‌های آن در پشت من فرو رفت. لحظه‌ای دراز کشیدم، مات و مبهوت، سپس از جایم بلند شدم و به او گفتم که برو بیرون.»

به گزارش گاردین، هری نوشت، ویلیام بعداً بازگشت، “به نظر پشیمان به نظر می رسید و عذرخواهی کرد”.

کاخ های شاه چارلز و شاهزاده ویلیام تاکنون از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرده‌اند. پسران شاه چارلز، پس از مرگ مادرشان دایانا در یک تصادف اتومبیل در پاریس در سال ۱۹۹۷ بسیار نزدیک بودند، اما در سال های اخیر و از زمانی که هری با مگان، هنرپیشه آمریکایی در سال ۲۰۱۸ ازدواج کرد، دچار اختلاف شدند.

هری و مگان از دو سال پیش که از وظایف سلطنتی کناره‌گیری کردند و به کالیفرنیا نقل مکان کردند، انتقادات شدیدی را از سلطنت بریتانیا مطرح کردند، اتهاماتی که خانواده اغلب آنها را رد کرده است.

مگان در مجموعه شش قسمتی خود از نتفلیکس که سال گذشته منتشر شد، ادعا کرد که خانواده سلطنتی سرد هستند در حالی که هری گفت این موسسه نتوانسته است از همسر دو نژادی او در برابر آزار و اذیت مطبوعات بریتانیا محافظت کند، بخشی از آن را این زوج به عنوان اقدامات نژادپرستانه محکوم کرده اند.

به گفته گاردین، هری نوشت، اختلاف با ویلیام به دلیل نارضایتی خانواده سلطنتی از مگان به وجود آمد. هری می‌گوید ویلیام مگان را «سخت»، «بی‌ادب» و «اعصاب خرد کن» خطاب می‌کند که به گفته او شبیه «روایت مطبوعاتی» درباره مگان است.

هری اظهارات متعددی مبنی بر بدرفتاری با او و همسرش توسط کاخ و کارکنان آن داشته است و خودی‌های کاخ را به افشای داستان‌های منفی در مطبوعات متهم کرده است. عنوان کتاب “یدکی” برگرفته از نقل قولی است که در محافل اشرافی بریتانیا در مورد نیاز به وارث و یدک ذکر شده است.

به گزارش گاردین، هری ادعا می‌کند که پدرش، پادشاه چارلز، در روزی که مادرش پرنسس دایانا او را به دنیا آورده، گفته است: «عالی شد! حالا تو به من یک وارث و یک یدک دادی – کار من تمام شد.»

نوشته های مشابه

guest
1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا