بازار

روبوکیدز نسل جدیدی از شهربازی های تعاملی بر پایه هوش مصنوعی

تا به حال به این فکر کردید که بازی های کودکان چه تاثیر عجیبی در رشد شخصیتی و روانی آن ها دارد؟ به نوع بازی هایی که برای کودکانمان انتخاب می کنیم دقت کردین؟

در این دوره ای که تکنولوژی با سرعتی چند برابر از دانش ما در حال رشد است، توجه به جنبه های منفی آن در کنار تمام جنبه های مثبتش کاری سخت است چراکه زندگی را برای همه ی ما راحت تر کرده است اما نکته قابل توجه اینجاست که بازی های تکنولوژی محور دارای مرز بسیار حساسی هستند برای رشد کودکانمان که باید بسیار با دقت و حساسیت بالایی انتخاب شوند.

بازی با هوش مصنوعی در روبوکیدز

روبوکیدز کجاست؟

روبوکیدز اولین شهربازی رباتیکی تعاملی در ایران است که با محوریت قرار دادن تکنولوژی تلاش دارد به تمام جنبه های مثبت آن برای رشد فرزندانمان دقت کند و در کنار آن جنبه های منفی را تا حد امکان به صفر کاهش دهد.

داستان روبوکیدز از دو ربات مهربون و خوش قلب شروع شد که یک روز از سیاره ی خودشون ، روبونوس، برای تحقیقات علمی خارج شده بودند، و وقتی برگشتند به سیارشون، سیاره ی پر انرژی و روشن خودشون رو خاموش دیدند، تمام دوستای ارسو و سامی بر روی زمین بدون انرژی و خاموش افتاده بودند و رسو و سامی به دنبال این بودند که بفهمند چه اتفاقی برای سیارشان افتاده است تا اینکه یکی از دوستان نیمه انرژیشون توضیح داد که هیولوسی ها، دشمنان قدیمی روبونوس، به سیارشون حمله کردند و تمام انرژی آنها را گفتند و برای نجات سیارشون به کمک موجوداتی نیا دارند که بسیار پرانرژی باشند تا بتونند برای سیاره انرژی ارسال ککند.

ارسو و سامی زمین را نتخاب کردند و به سرعت دو پایگاه زمینی احداث کردند و کهربای انرژی تنها راه ارتباطی زمین و روبونوس، به عنوان اولین بازی پایگاه طراحی شد. اما پایگاه زمینی برای نجات سیاره نیاز به انرژی بچه های زمینی داشت و این انرژی از طریق بازی کردن های آنها تامین میشد.

به همین دلیل ان دو تصمیم گرفتند روبونوس را در پایگاه زمینیشان شبیه سازی کنند.

تمام بازی های روبونوس در پایگاه به سرعت ساخته شدند و آماده حضور بچه ها در آن شد.

ایستگاه ماجراجویان همان ایستگاهی که ارسو و سامی با دوستانشان خاطرات زیادی داشتند به عنوان هیجان انگیزترین ایستگاه به صورت به کمک مهندسین دانشگاه امیر کبیر طراحی و ساخته شد. این ایستگاه یک هزارتوی پرماجراست که هر قسمت آن رازی نهفته دارد تا بچه ها با پیدا کردن آن ها و خندیدن و خوش حال شدنشان انرژی های خوب برای روبونوس ارسال کنند. استخر توپ، سرسره ی هوایی، پل معلق، تونل ها و خانه های مخفی در هزارتو، کیسه بوکس ورزشی و غلتک های باحال در ماجراجویان تنها بخشی از کل سازه ا ی اس که به کمک مهندسین ساخته شد

در قسمتی دیگر آنها تصمیم گرفتند تا کارخانه ای ابری ایجاد کنند. در کارخانه ی ابر توپ های طنابی بزرگی به صورت معلق در هوا آویزان است و با پریدن بر روی آن ها می توانند تاپ بخوردند و اگر توپ ها را رها کنند بر روی تشک ابری بزرگی فرود می آیند ، درست مثل ابرهای بزگ و سفید و پنبه ای روبونوس.

آرسو و سامی برای اینکه هیجان و انرژی بچه ها به قدر کافی زیاد باشد در پایگاه زمینی، ایستگاه اتاق جادویی را نیز به مهندسین پیشنهاد دادند ، در این ایستگاه فرش جادوییی و تپ تپ تعاملی قرار دارد. فرش جادویی یک صفحه نمایشی بزرگ بر روی زمین است که بچه ها به صورت فردی یا گروهیی می توانند بازی را انجام دهند. فرش جادویی صفحه تبلت را در ابعاد بسیار بزرگ بر روی زمین نشان می دهد و بازی های کامپیوتری مثل فروت نینجا را بدون حضور وسایل تکنولوژی محور در دست بچه ها قابل اجرا می کند و بچه ها بجای لمس با انگشت دستشان ، با لمس کردن توسط سایه ی پاهایشان بازی را اجرا می کنند.

تپ تپ تعاملی یک بازی مسابقه ای بین دو گروه است که با لمس کردن دایره های رنگی بر روی دیوار امتیاز آن را بدست می آورند.

در قسمتی دیگر از این پایگاه، ماشین های روبونوسی طراحی شدند و تا بچه ها ی زمینی با قوانین رانندگی در روبونوس آشنا شوند و بتوانند با آن ماشین ها بازی کنند. ماشین های روبونوسی دو دسته هستند. ماشین های روبوریس که دو ماشین مسابقه ای در پیستی پرپیچ و خم است که باید توسط بچه ها هدایت شوند و ماشین های روبوفایت که دو ماشین جنگی هستند که در پیست مخصوص خود اجرا می شوند.

روبوکیدز اولین شهربازی رباتیکی تعاملی در ایران

شن بازی تعاملی قمستی دیگر از بازی های پایگاه زمینی ارسو و سامی است که به یاد سواحل روبونوس طراحی کردند. در روبونوس، روبونوسی ها به قدری مهربان بودند که به ماهی کوچولوهای کنار ساحل کمک می کردند تا به مامانشون در دریا برسند. در این بازی نیز با طراحی صفحهشن به کمک تکنولوژی، ویدیو پرژکتور ماهی کوچولوها را به نمایش می گذارد بچه ها باید با گود کردن صفحه شن راهی برای ماهی ها ایجاد کنند تا به مامان ماهی در قسمتی دیگر از صفحه شن برسند.

ایستگاه کارخونه انرژی جایی است که بچه ها با حل کردن مازهای انرژی به توپ انرژی دست پیدا می کنند و می توانند آنها را در کهربا قرار دهند و به سیاره ی روبونوس انرژی بفرستند.

ترامپلین تعاملی ایستگاهی که بچه ها با بپر بپر کردن و گرفتن نورهای انرژی که بر روی صفحه ترامپلین نمایش داده می شود، می توانند انرژی لازم برای ارسال به سیاره ی خاموش شده را بدست آورند.

ایستگاه روبونوس دونده، جایی است که بچه ها با قرار گرفتن بر جلوی صفحه مانیتور در قالب سامی و ارسو وارد سیاره ی روبونوس می شوند تا با بازی کردن در این ایستگاه و جمع کردن سکه ها و پریدن از روی آتش و فرار از دست هی.ل.سی ها باز انرژی جمع کنند. این بازی با بهره گیری از بازی ایکس باکس طراحی شده و دانش روانشناسی پشت این بازی از اعتیاد به بازی های کامپیوتری جلوگیری می کند.

 روبوکیدز در شعبه گالریا ولنجک

بچه های ما در این زمانه ی پر هیاهو به محیطی احتیاج دارند تا به تمام جنبه های رشدی شان توجه شود. ما در روبوکیدز تلاش کردیم ما کنار هم قرار دادن دانش فنی رباتیک، دانش تخصصی روانشناسی، و زیبایی شناسی های گرافیکی و طراحی و ساخت محیطی اثربخش، فضایی را برای کودکان فراهم کنیم تا بتوانند با گذراندن زمان خود در آنجا، نه تنها صرفا کشغول بازی باشند بلکه کمکی به رشد آنها نیز کرده باشیم.

راستی روبوکیدز در شعبه گالریا ولنجک یک سالن تولد رباتیکی داره با کلی تم متفاوت برای تولد کودکان.

به امید روز که کودکان سرزمینان به درست ترین شکل ممکن کودکی کنند.

نوشته های مشابه

guest
1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا