سلامت و زندگی

رمزگشایی از منشاء خیانت مردان در زمان بارداری زنان

یکی از دوره‌هایی که ممکن است خیانت در آن بیشتر دیده شود زمان بارداری است. بیشتر مردان در این دوره خیانت می‌کنند.

به گزارش وقت صبح به نقل از سایت همیار عشق؛ در دوره بارداری به دلایل شرایط بد زن و استرسی که بر او وارد است روابط سرد می‌شود. گاهی خیانت زن در بارداری هم دیده می‌شود اما مواردش بسیار کمتر از خیانت مردان در این دوره است.

در این مطلب به بررسی دلیل خیانت مردان در زمان بارداری می‌پردازیم.

به‌طور کلی بارداری زن می‌تواند تاثیر مثبتی بر رابطه عاطفی زن و شوهر و افزایش صمیمیت بین آن‌ها داشته باشد.

اما از طرفی در صورت عدم تعامل و مدیریت نکردن زندگی زناشویی در دوران بارداری، شرایط جدید می‌تواند باعث وجود نارضایتی، دور شدن زن و شوهر از هم و حتی وقوع خیانت گردد.

اضطراب تغییر از دلایل خیانت مردان در زمان بارداری

آقایان نیز مانند بانوان در دوران حساسی که منتظر تولد فرزندشان هستند، تغییراتی را تجربه می‌کنند. مردان نیز در این زمان سرنوشت‌ساز بدون اضطراب و نگرانی نیستند.

از جمله چالش‌هایی که مردان در دوران بارداری همسرشان با آن روبرو می‌شوند، می‌توان به ترس از نادیده گرفته شدن از سوی همسر، تغییر دیدگاه درباره رابطه جنسی، دغدغه و نگرانی درباره‌ی سلامتی فرزند، اضطراب درباره‌ی سلامتی همسر و هراس از روبرو شدن با تغییرات آتی زندگی اشاره کرد.

این حجم از تغییرات و ترس از آینده‌ مبهم مردان را کلافه و مضطرب می‌کند.

تغییر در رابطه زناشویی از دلایل خیانت مردان در زمان بارداری

واقعیت این است که در دوران بارداری رابطه جنسی با همسر محدودیت‌هایی خواهد داشت. ترس از اینکه به کودک صدمه و آسیبی ببیند اصلی‌ترین دلیل کاهش رابطه جنسی زن و شوهر در دوران بارداری است.

جالب است بدانید که منشا خیانت مردان در بارداری لزوما نیاز به رابطه‌ی جنسی نیست. خیانت مرد در زمان بارداری می‌تواند از نیاز عاطفی، مثلاً نیاز به مورد توجه قرار گرفتن و مهم یا خاص شمرده شدن نیز نشأت بگیرد.

علی‌رغم مشکلاتی که بارداری برای رابطه‌ی زناشویی به وجود می‌آورد، راهکارهایی برای پیشگیری از خیانت در بارداری وجود دارد.

در مورد شرایط زندگی مشترک در دوران بارداری صحبت کنید

توانایی ارتباط برقرار کردن برای دوام هر رابطه‌ای لازم است، اما برای آرامش و خوشبختی زوجین در دوران بارداری حیاتی است.

به جای این که بگذارید این تغییرات مهم زندگی‌تان را دستخوش طوفان کند، حتما با شریک زندگی‌تان درباره‌ این تحولات صحبت کنید.

راه‌های ارتباطی را حتی بعد از به دنیا آمدن فرزندتان باز نگه دارید، شنیدن صدای همدیگر از میان گریه‌های گوشخراش نوزاد بسیار سخت و در عین حال بسیار مهم است.

به شوهرتان اعتماد به نفس دهید و به او توجه کنید

به شریک زندگی‌تان اطمینان خاطر بدهید که او هنوز هم برای شما اولویت دارد. به نیازهای عاطفی همسرتان توجه کنید تا او حس کند که همچنان برایتان مهم است.

به شوهرتان بگویید که چه پدر فوق‌العاده‌ای خواهد شد تا به زندگی مشترکتان دلگرم شود و اعتماد به نفس پیدا کند. شوهرتان را در دغدغه‌های دوران بارداری و برنامه‌ریزی برای تولد فرزندتان شریک کنید و با هم بر روی مهارت‌های ضروری والدین تمرکز کنید.

اگر ممنوعیت پزشکی ندارید از رابطه زناشویی امتناع نکنید

به‌طور کلی در صورتی که پزشک رابطه جنسی را برای شما ممنوع نکرده است، تنها از ترس امکان آسیب رسیدن به کودک رابطه زناشویی را حذف نکنید.

لازم نیست نگران باشید، در شرایط عادی رابطه جنسی در دوران بارداری به نوزاد آسیبی نخواهد رساند. نوزاد توسط کیسه آب، مخاط واژن و ماهیچه های ضخیم دیواره رحم محافظت می‌شود.

برای حفظ و تقویت ارتباط عاطفی برنامه ریزی کنید

در دوران بارداری برای رابطه و زندگی عاشقانه‌تان اولویت قائل باشید. ده بار در روز به شوهرتان پیامک نزنید که لباس‌ها را از خشکشویی بگیرد یا نمونه‌های رنگی را که برای اتاق فرزندتان می‌خواهید، یادش نرود.

برایش یک پیام عاشقانه بفرستید و به او بگویید که دوستش دارید و بی‌صبرانه منتظر هستید تا کارش تمام شود و نزدتان برگردد.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا