بازار

راهنمای تشخیص لباس ورزشی اصل از تقلبی

در دنیا شرکت‌ها و برندهای مختلفی وجود دارند که در زمینه تولید لباس‌های ورزشی فعالیت می‌کنند.

برخی از این برندها به دلایل مختلف از جمله کیفیت و دوام بالای محصولات خود، جزو برندهای برتر و مطرح در این حوزه به حساب می‌آیند که به همین دلیل بسیاری از افراد علاقمند به خرید محصولات اورجینال این برندها هستند. نام تجاری این نوع لباس‌های ورزشی در کنار کیفیت بالای پارچه و دوخت و نوع طراحی باعث شده است که این لباس‌ها از قیمت و ارزش بالاتری برخوردار باشند. همین امر باعث شده است که برخی از افراد سودجو به تولید محصولاتی مشابه با محصولات این برندها با کیفیت پایین‌تر اقدام کنند تا بتوانند سود خوبی از سوء استفاده از این برندها به جیب بزنند.

اهمیت تشخیص لباس ورزشی اورجینال از تقلبی

همانطور که گفته شد محبوبیت محصولات و لباس‌های ورزشی تولید شده توسط برندهای مطرح و معتبر در میان افراد مختلف جامعه باعث شده است که بسیاری از تولیدی‌ها با استفاده از نشان تجاری این برندها و تولید محصولات مشابه در پی افزایش فروش محصولات خود و کسب درآمد بهتر در بازار باشند. به همین دلیل این موضوع اهمیت دارد که در هنگام خرید لباس ورزشی از برندهای مطرح بتوان محصولات اصلی یا اورجینال را از محصولات تقلبی تشخیص داد.

هر چند تشخیص لباس‌های ورزشی اورجینال از تقلبی امروزه کار دشواری است اما می‌توان با توجه به یک سری نکات که برندهای مطرح در تولید محصولات خود بکار گرفته‌اند به راحتی لباس‌های اورجینال را از تقلبی متمایز کرد.

 

روش‌های تشخیص لباس ورزشی اورجینال از تقلبی

اگر در زمان خرید لباس ورزشی اورجینال به موارد زیر دقت کنید به راحتی می‌توانید محصولات اصلی را از تقلبی تشخیص داده و خریدی مطمئن داشته باشید.

روش‌های تشخیص لباس ورزشی اورجینال از تقلبی.

کیفیت برش و دوخت

یکی از مواردی که در لباس‌های اورجینال به خوبی رعایت می‌شود نوع دوخت زیر ور روی لباس است که به صورت یکسان بوده و تفاوتی با یکدیگر ندارند. این موضوع لباس‌های تقلبی یا غیر اصل کمتر مورد توجه بوده و رعایت نمی‌شود. لباس‌های اورجینال در به طور کلی دارای دوخت ریز هستند به این معنی که تعداد دوخت لباس در هر سانتیمتر عدد بالایی بوده و تراکم زیادی دارد.

 

کیفیت دوخت زیپ و دکمه‌ها

در طراحی لباس‌های اورجینال اگر نیاز به استفاده از دکمه باشد به طور معمول نشان و نام تجاری برند بر روی دکمه‌ها درج شده و همچنین دوخت دکمه‌ها به لباس بسیار محکم و مقاوم است. در این نوع لباس‌ها معمولا دو دکمه به صورت اضافی با همان اندازه و طرح بر روی لباس دوخته می‌شود که در زمان نیاز مورد استفاده قرار بگیرد. در مورد لباس‌هایی که از زیپ استفاده می‌کنند نیز همین شرایط وجود دارد و یک زیپ یدک به همراه لباس وجود دارد. کیفیت زیپ لباس‌های اورجینال بسیار بالا بوده و به نرمی باز و بسته می‌شوند.

 

لوگوی برند

اگر قصد خرید تیشرت ورزشی مردانه یا زنانه اورجینال دارید دقت کنید که برندها معمولا لوگوی خود را در محل‌های مخصوصی از لباس قرار می‌دهند. برای پی بردن به این موضوع با یک جستجوی ساده می‌توان محلی که هر برند معمولا برای قرار دادن برند خود و همچنین شکل و شمایل برند را متوجه شد. برندهای مطرح برای لوگوی خود بر روی لباس معمولا از طراحی ساده استفاده می‌کنند و نام برند و تمام حروف آن در همه قسمت‌هایی که نشان برند درج شده است حتی بر روی تگ‌ها و برچسب‌ها مشابه با یکدیگر و بدون غلط نوشتاری هستند.

 

بررسی شناسنامه لباس

تمام لباس‌های ورزشی که توسط برندهای مطرح تولید می‌شوند دارای یک شناسنامه هستند که مواردی مانند مشخصات و جنس پارچه، نحوه شستشو، محصولات جدید، تاریخ و محل تولید، کد لباس و غیره بر روی آن درج شده است. این شناسنامه را یا به صورت یک دفترچه جداگانه همراه محصول عرضه می‌کنند یا به قسمت داخلی لباس دوخته می‌شود. برای پی بردن به اصل بودن لباس ورزشی مورد نظر به راحتی می‌توان به سایت سازنده مراجعه کرده و با وارد کردن کد لباس درج شده در شناسنامه از اصل بودن آن اطمینان حاصل کرد.

بررسی شناسنامه لباس

بررسی قیمت لباس

تیشرت ورزشی زنانه یا مردانه و سایر لباس‌های ورزشی که توسط برندهای مطرحی مانند آدیداس، نایک، پوما و غیره تولید می‌شوند، معمولا از قیمت‌های بالاتری نسبت به یک لباس معمولی برخوردار هستند. در زمان خرید لباس اورجینال می‌توان با مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی معتبر خارجی یا فروشگاه اینترنتی همان برند از قیمت دلاری لباس مطلع شد. در این شرایط با انجام یک مقایسه ساده بین قیمت دلاری و ریالی لباس می‌توان به اصل یا تقلبی بودن لباس پی برد.

 

جمع‌بندی

توجه کیفیت پارچه و نوع طراحی و همچنین جزئیاتی مانند کیفیت برش و دوخت لباس در محصولاتی که توسط برندهای مطرح تولید کننده لباس ورزشی در دنیا تولید می‌شود، باعث شده است که این محصولات از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار باشند. همین دلیل باعث محبوبیت بالای این نوع محصولات در میان افراد مختلف جامعه شده است. هر چند این محبوبیت بالا باعث شده است که تولید کنندگان سودجو با تولید محصولات مشابه و سوء استفاده از نشان تجاری این برندها در صدد بدست آوردن سود بیشتر از بازار باشند که همین شرایط تشخیص لباس اورجینال از تقلبی را به امری دشوار تبدیل کرده است.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا