آموزش و سرگرمی

“رامبد جوان” به باد انتقاد گرفته شد!

بعد از اینکه رامبد جوان اعلام کرد که در برنامه خندوانه شرکت کنندگان نیاز به ماسک ندارند انتقادات شدیدی به او شد.

به گزارش وقت صبح، رامبد جوان، مجری برنامه تلویزیون خندوانه شب گذشته حین اجرای این برنامه تلویزیونی با بیان این که می‌خواهد خبر خوشی به مردم بدهد اعلام کرد که از این به بعد در ضبط این برنامه استفاده از ماسک برای تماشاچیان حاضر در استودیو ضروری نیست.

این درحالی‌ست که ستاد ملی مقابله با کرونا همچنان مصوبه‌ای جدید درباره عدم استفاده از ماسک در محیط سربسته ندارد.

عضو کمیته علمی ستاد کرونا گفت: یک برنامه تلویزیونی نمی‌تواند برای خودش چنین تصمیمی بگیرد، همه ما باید تابع مقررات کشور باشیم، به‌نظر می‌رسد جای برخورد دارد، چراکه در این خصوص مقرراتی وجود دارد و همه ما باید تابع آن باشیم هر موقع برداشتن ماسک رسماً اعلام شد ما می‌توانیم رفتار خودمان را تغییر دهیم.

کمیته علمی ستاد کرونا توصیه ای نداشته است!

در این‌باره مسعود یونسیان، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید: ما در کمیته علمی ستاد کرونا توصیه‌ای برای برداشتن ماسک نداشتیم و فکر هم نمی‌کنم ستاد چنین چیزی ابلاغ کرده باشد.

وی ادامه می‌دهد: خیلی‌ها معتقدند در شرایط کنونی ضرورت ندارد سختگیری وجود داشته باشد اما ما به ماسک زدن سختگیری نمی‌گوییم؛ آخرین جمع‌بندی ما در کمیته علمی این بود که فعالیت‌های اجتماعی را می‌شود از سر گرفت اما این سرگیری به معنای عدم تهویه هوا، استفاده نکردن از ماسک یا عدم رعایت فاصله اجتماعی نیست.

یونسیان یادآور می‌شود: نظر کمیته علمی این بوده که محدودیت‌ها در انجام فعالیت‌های اجتماعی را می‌توانیم کم کنیم اما خیلی از اقدامات پیشگیرانه که شدنی هستند و می‌شود همزمان با انجام فعالیت‌ رعایت شود باید انجام دهیم، هر بیماری ویروسی مانند کووید تابعی از رفتار ویروس و انسان است، هرکدام از این موارد تغییر کند ممکن است سیر انتقال آن بیماری جابه‌جا شود.

وی در پایان عنوان می‌کند: یک برنامه تلویزیونی نمی‌تواند برای خودش چنین تصمیمی بگیرد، همه ما باید تابع مقررات کشور باشیم، به‌نظر می‌رسد جای برخورد دارد، چراکه در این خصوص مقرراتی وجود دارد و همه ما باید تابع آن باشیم هر موقع برداشتن ماسک رسماً اعلام شد ما می‌توانیم رفتار خودمان را تغییر دهیم.

نوشته های مشابه

guest
3 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا