در کمتر از 3 روز به کجا می‌توان سفر کرد؟

وقتی صحبت از سفر به میان می‌آید همه ما فکر می‌کنیم که حتی 1 تا 2 هفته باید مرخصی بگیریم و کارهایمان را برای 1 تا 2 هفته معلق کنیم.

خب سفر 2 هفته‌ای مزه خاص خود را دارد و حسابی استراحت می‌کنید؛ اما هر سفری لزوماً طولانی نیست. خوشبختانه در حال حاضر موسسات توریستی مدرن، تورهای 1، 2 یا 3 روزه برگزار می‌کنند که هر کدام از آن‌ها جذاب خاص به خودشان را دارند. در این مقاله قصد داریم به شما نشان دهیم در کمتر از 3 روز به چه مناطقی می‌توانید سفر کنید. این سفر کوتاه حسابی حال و هوایتان را عوض می‌کند و حالتان را جا می‌آورد. پس با ما همراه باشید تا بتوانید با هزینه کم در کمترین زمان بهترین سفر را تهره کنید.

کویر مصر تور یک روزه

کویر مصر یکی از زیباترین کویرهای ایران است. این کویر در شهرستان خور و بیابانک و استان اصفهان، دهستان جندق و روستای مصر قرار دارد. کویر مصر یکی از معروف‌ترین کویرهای ایران محسوب می‌شود و تورهای کویرگردی بسیاری به کویر مصر برگزار می‌کنند. در کویر مصر اقامتگاه بوم‌گردی هم وجود دارد و می‌توانید اقامت شبانه داشته باشید؛ اما امکان برگزاری تور کویر مصر به‌صورت یک روزه نیز وجود دارد. مخصوصاً شهرهایی که اطراف اصفهان هستند از جمله تهران و قم، تورهای 1 روزه کویر مصر را برگزار می‌کنند و بسیار هم پرطرفدار هستند. جالب است بدانید که تور کویر مصر فقط محدود به مناطق کویری نیست. روستای کویر مصر نیز جزو روستاهای قدیمی ایرانی به حساب می‌آید که بافت مطابق با اقلیم کویری دارد و بسیار زیبا و دیدنی است. این تور از صبح هنگام طلوع آفتاب آغاز می‌شود و در نهایت هنگام غروب آفتاب به شهر خود باز می‌گردید.

کویر مرنجاب تور یک روزه

کویر مرنجاب یکی دیگر از معروف‌ترین کویرهای ایران است که در استان اصفهان، شهر کاشان و شمال شهرستان آران و بیدگل قرار دارد. مرنجاب نام کاروانسرا و قناتی قدیمی است که قدمت آن به دوران صفویه باز می‌گردد. این دو در همین منطقه قرار دارند و به همین خاطر کویر را با نام کویر مرنجاب می‌شناسند. کویر مرنجاب نیز همانند کویر مصر در فاصله کمی از تهران و شهرهای اطراف قرار دارد. به همین خاطر انواع تور یک‌ روزه کویر مرنجاب را از شهرهایی همانند تهران برگزار می‌کنند. همان طور که اشاره کردیم، یک کاروانسرای قدیمی در این کویر قرار دارد. به همین خاطر برخی موسسات همانند آرند تور، تور 2 روزه همراه با اقامت شبانه در اقامتگاه بوم‌گردی مرنجاب را نیز ارائه می‌دهند.

لفور تا هفت آبشار تور روزه

خب تا به اینجا درباره کویر و مناطق گرم صحبت کردیم. حالا نوبت این است که کمی خنک شویم. لفور یکی از زیباترین مناطق جنگلی و بکر شمال ایران به حساب می‌آید. تور لفور تا هفت آبشار یک تور طبیعت‌گردی بسیار خاص و منحصر‌به‌فرد محسوب می‌شود. این تور را به‌صورت یک روزه برگزار می‌کنند. البته در نظر داشته باشید که سفر شما به لفور همراه با پیاده‌روی خواهد بود. پس خودتان را باید از نظر آمادگی جسمانی و تجهیزات برای پیاده‌روی در طبیعت آماده کنید.

جنگل الیمستان تور روزه

یکی دیگر از مناطقی که به‌صورت یک روزه می‌توانید از آن دیدن کنید، جنگل الیمستان است. برای دسترسی به جنگل الیمستان باید به سمت شمال ایران از جاده هراز حرکت کنید. 52 کیلومتری آمل، با تابلوی امامزاده لهاش رو‌به‌رو خواهید شد. بعد روستای لهاش، به جنگل الیمستان می‌رسید. جنگل الیمستان از جمله جنگل‌های بکر ایران به حساب می‌آید. خبری از ساخت و ساز یا ویلاهای لوکس در جنگل الیمستان نیست. پیاده‌روی در این جنگل حالتان را خوش می‌کند و باعث آرامش می‌شود. این جنگل جزو مناطق کوهستانی به حساب می‌آید و بهار و تابستان بهترین زمان سفر به آن محسوب می‌شود.

سفر به ماسال تور تا روزه

ماسال جزو محبوب‌ترین مناطق گردشگری در ایران به حساب می‌آید. همه ساله از گردشگران داخلی تا خارجی از این شهر زیبا دیدن می‌کنند. ماسال طبیعت بکر و مثال‌زدنی دارد که مشابه آن را نمی‌توانید پیدا کنید. معماری خاص خانه‌ها و سبک زندگی سنتی مردم منطقه از دیگر جاذبه‌های ماسال به حساب می‌آید. ماسال را برخی به‌صورت تور یک روزه می‌بینند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند تا در اقامتگاه‌های بومگردی 2 تا 3 روز حضور داشته باشند. اگر عاشق طبیعت‌گردی و شناخت فرهنگ مردم شمال کشور هستید، می‌توانید مدت بیشتری را در این شهر اقامت داشته باشید.

تبریز، جلفا و کندوان تور روزه

اگر می‌خواهید برای سفری سه روزه پربار و خاطره‌انگیز برنامه‌ریزی کنید، بهتر است سه شهر تبریز، جلفا و کندوان را هدف قرار دهید! این سه شهر در کنار هم قرار دارند و می‌توانید هر روز را صرف بازدید از یکی کنید. البته که جاهای دیدنی هر کدام بسیار مفصل هستند؛ اما می‌توانید به دیدن جاذبه‌های گردشگری مهم آن‌ها اکتفا کنید. جاهای تاریخی تبریز، جاذبه‌های طبیعی جلفا و در نهایت حضور در خانه‌هایی که در دل کوه کنده شده‌اند، ترکیبی عالی به حساب می‌آیند. پس این سفر یک سفر 3 روزه عالی خواهد بود که بسیار خاطره‌انگیز و دوست‌داشتنی می‌شود. در نظر داشته باشید که فقط بهار و پاییز را برای این سفر انتخاب کنید. در طول زمستان هر سه شهر بسیار سرد خواهند بود و پوشیده از ببرف می‌شوند.

تور جواهر دشت و لاهیجان تور و نیم روزه

در نهایت تور جواهر دشت و لاهیجان را به شما به‌عنوان یکی از بهترین مقاصدی که می‌توانید کمتر از سه روز تجربه کنید معرفی می‌کنیم. این سفر ابتدا به مقصد جواهر دشت و مراتع سرسبز آن خواهد بود. پس از آن راهی لاهیجان می‌شوید. این سفر با می‌توانید 2 تا 3 روزه انجام دهید. البته امکان برگزاری تور یک روزه جواهردشت نیز وجود دارد؛ اما اگر بخواهید به لاهیجان سفر کنید، باید یک یا دو شب در هتل یا اقامتگاه‌های بوم‌گردی اقامت داشته باشید. این تور در فصل بهار بسیار لذت‌بخش می‌شود.

سخن پایانی

خب دوستان، با چند تور 1 تا 3 روزه آشنا شدید. به نظرتان کدام یک برای شما بهتر است؟ این تورها برای یک آخر هفته خوش و رویایی در کنار خانواده جان می‌دهد. در پایان برای آشنایی بیشتر با نزدیک‌ترین جذابه‌های طبیعی و گردشگری به تهران، از شما دعوت می‌کنیم به سایت آرند تور مراجعه کنید.


خروج از نسخه موبایل