آموزش و سرگرمیاجتماعی

در مشهورترین همبرگر جهان بقایای انسان کشف شد!

رسانه‌های محلی و شبکه‌های اجتماعی آمریکا در سال ۲۰۱۴ خبر از کشف گوشت انسان در کارخانه تامین کننده اصلی گوشت برای رستوران مک دونالد دادند.

به گزارش وقت صبح، می‌گویند در اواخر عمر اتحاد شوروی، صف‌های طولانی جلوی شعبه‌ی تازه بازشده‌ی مک‌دونالد در مسکو تشکیل می‌شد.

در همبرگر مک دونالد بقایای انسان کشف شده است.

برخی تحلیل‌گران اواخر دوران جنگ سرد در اواخر دهه ۱۹۸۰، مک‌دونالد را یکی از تسلیحات نمادین بلوک غرب در جدال با رقیب ایدئولوژیک خود، اتحاد شوروی، می‌دانستند.

مک‌دونالد نه‌تنها بزرگ‌ترین و فراگیرترین برند فست فود در جهان است که هنوز هم یک نماد سیاسی-ایدئولوژیک از هژمونی سیستم لیبرال-سرمایه‌داری محسوب می‌شود.

با این حال، هم خبر و گزارش درباره ماهیت واقعی منوی متنوع و رنگارنگ مک‌دونالد زیاد است.

در همبرگر مک دونالد بقایای انسان کشف شد.

یافتن دی ان‌ای انسانی در همبرگرهای مک دونالد

روزنامه‌ی انگلیسی ایندیپندنت در ۱۱ می‌۲۰۱۶ گزارش داد که بر اساس آزمایش‌های یک موسسه سنجش سلامت غذایی در آمریکا، در ۲۳۸ نمونه گرفته‌شده از برگرهای گوشت گاو رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد چیزهایی شگفت‌انگیز و البته تکان‌دهنده پیدا شد.

بر اساس این گزارش، در سه نمونه آزمایش‌شده DNA موش و در یک مورد دی ان اِی انسان یافت شد!

البته توجیه این گزارش این بود که دی ان‌ای انسانی احتمالاً به دلیل ریزش مو، ناخن و سایر سلول‌های انسانی از کارگران و پرسنل در هنگام تولید همبرگر بوده است. اما درباره‌ی دیان‌ای موش، توضیح مشخصی ارائه نشد.

منبع: همشهری آنلاین

نوشته های مشابه

guest
10 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا