دروغ گوترین چهره های مشهور را بشناسید!+تصاویر

دروغ گفتن تنها در بین مردم عادی رواج ندارد حتی چهره های شناخته شده هم دروغ های شاخداری گفته اند که دست آنها رو شده است.

به گزارش وقت صبح به نقل از برترین ها؛ همه ما در زندگی بنا بر عادت یا مصلحت اندیشی دروغ می‌گوییم و اگر حتی اندکی زندگی آدم‌های معروف را دنبال کرده باشید حتما می‌دانید که سلبریتی‌ها اگر بیشتر از ما آدم‌های معمولی دروغ نگویند، راست‌گوتر از ما هم نیستند.

در این مقاله همراه هم تعدادی از دروغ‌های افشا شده این آدم‌های معروف را بررسی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: سلبریتی هایی که در چشم مردم منفور شدند+تصاویر

بیل کلینتون و کاری که سیاست‌مداران خوب بلدند

این موضوع که سیاست‌مداران از مردم عادی و حتی سلبریتی‌های عرصه هنر دروغ‌گوتر هستند، موضوعی است که احتمالا همگی بر سر آن توافق داریم، اما این پنهان کردن حقیقت برای سیاست‌مدارانی در سطح رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا می‌تواند هزینه‌های گزافی داشته باشد.

کمتر کسی هست که سیاست را حتی دورادور دنبال کند و از داستان آبروریزی کلینتون در سال ۱۹۹۸ باخبر نباشد.

در آن سال وفتی فشار رسانه‌ها و نمایندگان حذب مخالف بر روی آقای رئیس جمهورِ متاهل، بر سر داشتن رابطه جنسیِ او با یکی از کارمندان کاخ سفید زیاد شد. بیل کلینتون در مصاحبه‌ای که از تلویزیون پخش می‌شد به دوربین زل زد و چنین رابطه‌ای را از اساس تکذیب کرد.

مشکل، اما اینجا بود که خیلی زود شواهد، دروغِ کلینتون را آشکار کردند و همین موضوع وزن سیاسی و محبوبیت کلینتون و دموکرات‌ها را در آن زمان به شدت کاهش داد.

خواننده‌های با استعداد یا کسانی که فقط بلد بودند لب بزنند؟

دوست‌داران موسیقیِ روز در دهه ۸۰ میلادی حتما به یاد می‌آورند که گروه دو نفره میلی وانیلی در آن دوران چقدر پر طرفدار بود. فَب مُروان و راب پیلاتِس در آن دهه چندین آهنگ محبوب و پرفروش داشتند و همه از استعداد این دو صحبت می‌کردند و بردن جوایز مهمی، چون گرمی برای آن‌ها امری عادی تلقی می‌شد.

داستان محبوبیت گروه میلی وانیلی وقتی تغییر جهت عجیبی پیدا کرد که زمزمه‌های درباره نقش نداشتن این دو نفر در تولید آهنگ‌های معروف این گروه شنیده شد.

اولین جرقه هنگامی زده شد که خواننده‌ای به نام چارلز شاو (فردی که در عکس عینک دودی دارد) ادعا کرد که برخی از آهنگ‌های معروف این گروه را در حقیقت او خوانده و پس از آن نیاز به زمان زیادی نبود که آشکار شود این دو نفر هیچ استعدادی در موسیقی ندارند تنها بلدند روی استیج لب بزنند.

چنین کلاه‌برداری بزرگی برای این گروه علاوه بر ریختن آبرو از دست دادن محبوبیت، هزینه‌هایی، چون مجبور شدن به پس فرستادن جوایزی، چون گرمی و البته تعداد زیادی پرونده شکایت به همراه داشت.

کایلی جنر و زیبایی خدادادی یا عمل زیبایی

بسیاری از شما ممکن است این قضیه را به یاد داشته باشید. تا همین چند وقت پیش کایلی جنر چه از طرف خبرنگاران و چه دنبال‌کننده‌هایش بار‌ها و بار‌ها به خاطر شکل و فرم منحصر بفرد لب‌هایش تحسین شده بود و هربار که در این باره مورد پرسش قرار می‌گرفت درباره زیبایی طبیعی لب‌هایش و البته هنر آرایش کردن صحبت می‌کرد، حقیقت، اما بسیار ساده‌تر از این حرف‌ها بود.

خیلی زود مشخص شد که که کایلی از پر کننده و حجم دهنده موقتِ لب استفاده می‌کند و برای بسیاری از مردم این سوال پیش آمد که چرا باید درباره چنین چیزی دروغ گفت؟

کایلی جنر در زمانی که راهی جز گفتن حقیقت نداشت، این چنین حقیقت را فاش کرد: “بله درست است من به صورت موقتی به لب‌هایم حجم دادم. شکل لب‌هایم برای من همیشه موضوع حساسی بود و به همین دلیل تصمیم گرفتم آن شکلی شوم که دوست دارم. باید بگویم قصد داشتم از ابتدا حقیقت را بگویم، اما مردم خیلی زود و درباره همه‌چیز شما را قضاوت می‌کنند و درنتیجه تصمیم گرفتم حقیقت را اندکی متفاوت نشان دهم، اما هیچ‌وقت دروغ نگفتم! ”

برنجِلینا و زندگی مشترکی که با دروغ آغاز شد

آنجلینا جولی در سال‌های اخیر و به سبب بازتعریف شخصیتش از یک بازیگر زیبای سینمای تجاری و سوژه مجلات زرد به یک فعال حقوق بشر و انسانی خیّر جزء شخصیت‌های محبوب هالیوود به حساب می‌آید. سال‌ها پیش و در زمان شروع رابطه او و برد پیت، اما همه‌چیز متفاوت بود.

جولی در آن زمان به سبب شروع رابطه با برد پیت آن‌هم در زمانی که پیت هنوز رسما در زندگی مشترک با جنیفر انیستون به سر می‌برد، بسیار مورد انتقاد قرار گرفت. به همین دلایل و شاید برای کم کردن فشار رسانه‌ها، جولی در خلال برگزاری دادگاه طلاق برد پیت و جنیفر انیستون ادعا کرد که پیت به همسرش خیانت نکرده است و جولی و پیت تنها رابطه‌ای دوستانه با هم داشتند.

تنها اندکی پس از این ادعا بود که مشخص شد جولی باردار است و فرزند برد پیت را حمل می‌کند. امروز و سال‌ها پس از آن اتفاق‌ها مشخص شده است که رابطه برنجلینا خیلی پیش از آن‌چه در آن زمان ادعا می‌کردند آغاز شده بود.

زین مالک و آرزوی داشتن زندگی نرمال

همین چند سال پیش بود که گروه One Direction تشکیل شد و این گروه خیلی زود آنقدر مشهور شد که عده‌ای دست کم از نظر محبوبیت با بیتلز مقایسه‌اش می‌کردند.

خیلی از این داستان‌ها نگذشته بود که زین مالک اعلام کرد که قصد جدا شدن از One Direction را دارد و با این خبر بسیاری از طرفداران این گروه را متعجب و غمگین کرد.

مالک در آن زمان درباره دلیل این جدایی گفت که از مورد توجه قرار گرفتن و جلوی دوربین بودن خسته شده و برای داشتن یک زندگی نرمال از این گروه جدا می‌شود.

زین مالک، اما انگار مخاطبانش را خیلی کم‌حافظه تصور کرده بود چرا که تنها یک هفته پس از این جدایی، اولین آهنگ سولویش را منتشر کرد. هنوز زمان زیادی نگذشته بود که این موزیسین بریتانیایی به تنهایی یک آلبوم موفق روانه بازار کرد و با این فعالیت‌ها و حضور حتی بیشتر او در رسانه‌ها برای همه این پرسش پیش آمد که خب اساسا چرا آن حرف‌ها را زدی؟

رابین ثیک و یک دروغِ کوچولو

کمتر کسی در این روزگار هست که رابین ثیک را نشناسد. او در سال‌های اخیر با تولید چندین آهنگ پرفروش و محبوب، جایگاه محکمی در بازار موسیقی عامه پسند پیدا کرده است.

داستان دروغ این موزیسین، اما به سال ۲۰۱۲ و مصاحبه‌اش راجع به تِرَک مشهور آن سال یعنی Blurred Lines برمی‌گردد. رابین در آن زمان و در مصاحبه‌ای با GQ گفت که نوشتن نت‌های این آهنگ و ضبط آن تنها نیم ساعت زمان برده است.

خیلی زود معلوم شد که موسیقی این آهنگ نه تنها در نیم ساعت به رابین الهام نشده بلکه برداشت بی اجازه‌ای بوده از آهنگ Got to Give It Up اثر ماروین گای. همین دروغ کوچک کافی بود تا نام رابین ثیک هم در کنار بسیاری از هم حرفه‌هایش در لیست هنرمندانی قرار بگیرد که دست به سرقت هنری زده‌اند.

خواهر و برادر یا زن و شوهر؟

حتما تعدادی از شما جک و مِگ وایت از اعضای گروهِ راکِ دونفره White Stripes را می‌شناسید. این گروه در زیرشاخه‌هایی از موسیقی راک مانند آلترناتیو و بلوز راک فعالیت می‌کرد و در همین زمینه به موفقیت‌هایی هم دست پیدا کرده بود. داستان مورد نظر ما، اما کیفیت کار این گروه نیست.

قضیه از این قرار است که تا مدت‌ها و به خاطر اعلام خودِ جک و مگ، همه گمان می‌کردند که این دو، خواهر و برادر هستند و داستان وقتی عجیب شد که مشخص گشت جک و مگ وایت در حقیقت زن و شوهر هستند.

اگر به این فکر می‌کنید که چرا کسی باید چنین دروغی بگوید باید گفت که بیشتر مردم آمریکا هم در آن زمان به همین فکر می‌کردند.

دلیلی که زن و شوهر موزیسینِ این گروه برای چنین دروغ عجیبی مطرح کردند این بود:”ما فکر می‌کردیم اگر مخاطبان فکر کنند ما خواهر و برادریم وقت و تمرکز بیشتری صرف درک آثار هنری ما می‌کنند. وقت و تمرکزی که اگر می‌دانستند ما زن و شوهریم ممکن بود صرف توجه به رابطه رمانتیکِ بین ما شود. ”

خروج از نسخه موبایل