درمان موثر کرونا کشف شد!

اخیراً محققان انگلیسی قرص‌هایی را ساخته اند که می‌توان آن را به صورت خوراکی مصرف کرد. این قرص‌ها از ابتلا به کرونا جلوگیری می کند.

به گزارش وقت صبح به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ در هر دوره، درباره ظهور داروی جدید یا فناوری مدرنی می‌شنویم که به راحتی توانسته این ویروس را تشخیص دهد و ما را امیدوار می‌کند که بتوانیم از شر این ویروس خلاص شویم.

اخیراً محققان انگلیسی قرص‌هایی را ساخته اند که می‌توان آن را به صورت خوراکی مصرف کرد. این قرص‌ها از ابتلا به کرونا جلوگیری کرده و احتمال انتقال ویروس از طریق هوا به دیگران را کاهش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: خبر بد؛ اختلال عجیب کرونا بر بدن مبتلایان در دراز مدت!

این قرص‌ها در آزمایش‌های اولیه روی همستر‌ها نتایج امیدوارکننده‌ای نشان دادند، به گونه‌ای که به محافظت در برابر عفونت شدید و کاهش انتقال عفونت در هوا کمک کردند.

همستر‌هایی که این دارو را دریافت کردند، هنگام آلوده شدن به ویروس کووید، بار ویروسی و علائم کمتری از آسیب ریه را نشان دادند. این تیم سپس همستر را در کنار حیوانات دیگر قرار داد تا آن‌ها را آلوده کند.

این تیم همچنین دریافت که سایر حیوانات آلوده سطوح کمتری از RNA ویروسی و نیزعلائم خفیف‌تری را نشان دادند.

سپس تیم تحقیقاتی این قرص‌ها را روی ۳۵ فرد سالم آزمایش کردند. نتایج نشان داد که قرص‌ها مؤثر بوده و پاسخ‌های آنتی‌بادی مخاطی قوی را به پروتئین ویروسی افزایش می‌دهند.

خروج از نسخه موبایل