اجتماعی

“دختر افتخار آفرین ایرانی” ناپدید شد!

یکتا جمالی، پدیده وزنه برداری بانوان ایران که توانست دو روز قبل در رقابت‌های قهرمانی جهان در یونان، مدال نقره یک ضرب را کسب کند، در اقدامی عجیب و بدون اطلاع از هتل محل اقامت ایران خارج شده و دیگر برنگشته است.

به گزارش وقت صبح به نقل از ایرنا، «یکتا جمالی» پس از کسب نقره یک ضرب در دسته ۸۷ کیلوگرم پیکارهای قهرمانی وزنه‌برداری دختران جوانان جهان، روز گذشته از هتل محل اقامت تیم در آتن پایتخت یونان ناپدید شد. نائب رییس فدراسیون این موضوع را تایید کرده است.

رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان از ۱۲ اردیبهشت‌ در یونان آغاز شد. در این دوره از مسابقات ۳۰۴ ورزشکار دختر و پسر از ۶۱ کشور جهان حضور داشتند.

زهرا پورامین سرپرست نائب رئیس زنان فدراسیون وزنه‌برداری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تایید ناپدید شدن «یکتا جمالی» در یونان گفت: نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده اما «علی مرادی» رییس فدراسیون در یونان است تا بتواند یکتا جمالی را به ایران بازگرداند. البته در این زمینه رایزنی‌هایی با خانواده جمالی شده است تا بتوانیم او را به کشور برگردانیم.

اعزام ۲ ورزشکار به این دوره از مسابقات

با وجود برنامه‌ریزی گسترده فدراسیون وزنه‌برداری در سال ۱۴۰۰، از ایران تنها ۲ ورزشکار به این دوره از مسابقات اعزام شدند. یکتا جمالی در بخش دختران و علیرضا یوسفی در بخش پسران نمایندگان کشورمان در مسابقات جهانی وزنه‌برداری جوانان بودند.

یکتا جمالی در دسته ۸۷ کیلوگرم به روی تخته رفت و با مهار ۹۴ کیلوگرم در حرکت اول یکضرب، ۹۸ کیلوگرم در حرکت دوم و با یکصد کیلوگرم در حرکت سوم، پس از تورسونوی جابوروا وزنه‌بردار ازبکستان موفق به کسب مدال نقره در یک ضرب شد.

او در حرکت یک‌ضرب موفق به کسب مدال نقره شده بود، در حرکت دوضرب عملکرد چشمگیری نداشت. وی ابتدا وزنه ۱۱۵ کیلوگرمی را مهار کرد اما در ادامه نتوانست بر وزنه ۱۲۱ کیلوگرمی غلبه کند. جمالی در حرکت سوم دوضرب این دسته موفق به مهار وزنه ۱۲۱ کیلوگرمی شد. جمالی با مهار مجموع ۲۲۱ کیلوگرم به کار خود در این دوره از مسابقات پایان داد و در رده چهارم قرار گرفت.

علیرضا یوسفی هم روز گذشته در دسته ۱۰۹ کیلوگرم این مسابقات به مدال طلا رسید. براساس شنیده‌ها یکتا جمالی در زمان وزنه زدن یوسفی و کسب مدال طلای او، در سالن مسابقات حضور نداشت.

نوشته های مشابه

guest
1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا