آموزش و سرگرمی

داستان شهری عجیب و کاملاً زنانه در برزیل!

‏شاید جالب باشد که بدانید Nueva do Cordeiro شهری در برزیل است که فقط و فقط زن ها در آن سکونت می کنند.

وقت صبح – نزدیک به۱۳۰ سال است که در این شهر فقط زن ها سکونت دارند. از بین ۶۰۰ زن ساکن بعضی متاهل هستند ولی شوهر و پسرهای بالای ۱۸ سالشان باید از شهر خارج بشوند و فقط آخر هفته ها برای دیدن همسر و فرزندانشان به شهر سرکشی میکنند.

‏Nueva do Cordeiro

به گزارش گروه ترجمه وقت صبح، این شهر که در جنوب شرقی برزیل واقع شده است، سبکی جالب از زندگی را ارائه کرده است. ‏بروکراسی در این شهر تقریبا صفر و همه ی کارها یا داوطلبانه انجام می پذیرد یا چرخشی.

 

‏Nueva do Cordeiro

روزالی فرناندز یکی از ساکنین شهر میگوید:

“خیلی کارها وجود دارد که زن ها بهتر از مردها انجامش میدهند. شهر ما تمیزتر ،زیباتر، سازمان دهی شده تر و هماهنگ‌تر از زمانی ست که مردها مسئول بوده اند.

‏Nueva do Cordeiro

‏وقتی مشکلی در اینجا پیش بیاید ما به روش خودمان همه چیز را حل میکنیم و به توافق میرسیم. ما همه چیز را به اشتراک میگذاریم حتی زمینی که روی آن کشاورزی میکنیم.

‏Nueva do Cordeiro اینجا هیچکس با کسی رقابت نمیکند و قانون برای همه یکسان است. مثلا همه‌ی شهر کمک کردند تا یک تلویزیون عریض برای مرکز اجتماعی بخریم.تا همه با هم بنشینیم و سریال ببینیم.

‏Nueva do Cordeiro

ما باهم سوتفاهمات را برطرف میکنیم و به شایعات پایان میدهیم. لباس های همدیگر را امتحان میکنیم و موهای همدیگر را میبافیم.

داستان شهری کاملاً زنانه در برزیل!

‏این شهر در سال ۱۸۹۱ توسط ماریا سانهورینا دی لیما تاسیس شد. او از مردی که مجبور بود با وی ازدواج کند فرار کرد. بعدها زن های دیگر به او پیوستند.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا