اجتماعی

خیابان مولوی به آتش کشیده شد!

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انفجار گاز در یک ساختمان مسکونی در خیابان مولوی تهران و نجات ۱۰ نفر از این حادثه خبر داد.

به گزارش وقت صبح به نقل از ایرنا؛ سید جلال ملکی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت:‌ ساعت ۸:۴۹ امروز این حادثه به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و بی درنگ ماموران سه ایستگاه آتش نشانی اعزام شدند.

وی افزود:‌ با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که حادثه در یک ساختمان مسکونی پنج طبقه تک واحدی رخ داده و محل انفجار واحدی مسکونی به مساحت حدود ۱۰۰ متر مربع است که در زیر زمین این ساختمان قرار داشت.

بیشتر بخوانید: تصاویری لو رفته از ترسناک ترین زندان مافیای جهان

ملکی با بیان اینکه انفجار رخ داده در این محل موجب تخریب ساختمان نشده بود، افزود: در پی این انفجار آتش‌سوزی در ساختمان رخ داده و دود زیاد ناشی از آن طبقات را فراگرفته بود.

آتش‌نشانان نیز با تقسیم شدن به دو گروه، عملیات خود برای اطفای حریق را آغاز کرده و همزمان گروهی دیگر نیز با مراجعه به طبقات پنج نفر از ساکنان طبقات بالایی را نجات داده و به محل امن منتقل کردند.

وی ادامه داد: پنج نفر از ساکنان واحد محل وقوع انفجار نیز از داخل این واحد خارج شدند. این پنج نفر اعضای یک خانواده شامل یک زن و شوهر و سه فرزند خانواده بودند که بین ۶ تا ۱۳ سال سن داشتند، این افراد دچار آسیب‌دیدگی و سوختگی نیز شده بودند که برای درمان در اختیار عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه قرار گرفتند.

علت وقوع حادثه چه بود؟

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه شعله‌های آتش‌ در این واحد مسکونی پیش از سرایت به دیگر بخش‌ها و طبقات بالایی مهار و به طور کامل اطفا شد، افزود: عوامل آتش‌نشانی در ادامه عملیات ایمن‌سازی و تخلیه دود را در دستور کار خود قرار داده و پس از انجام این اقدامات حوالی ساعت ۱۱ به ماموریت خود پایان دادند.

وی درباره علت وقوع این حادثه گفت:‌ بررسی کارشناسان آتش‌نشانی نشان داد که نشت گاز شهری از وسیله گازسوز سبب وقوع این انفجار شده و به شهروندان توصیه می شود حتما از لوازم استاندارد برای نصب وسایل گازسوز استفاده کرده و انجام این امور را به افراد متخصص واگذار کنند تا خدای نکرده شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا