آموزش و سرگرمیسلامت و زندگی

“خورش خلال”، غذایی بینظیر و اصیل کرمانشاهی

خورش خلال یکی خورش های اصیل محلی و مجلسی ایرانی است که اصل آن متعلق به شهر زیبای کرمانشاه بوده و در این شهر بسیار شناخته شده و محبوب می باشد.

به گزارش وقت صبح، اصل خورش خلال را با گوشت گوسفندی و خلال بادام تهیه می کنند اما شما می توانید در صورت منع غذایی از مصرف گوشت قرمز آن را با گوشت سفید و یا مرغ نیز تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه خورش خلال کرمانشاهی:

گوشت گوسفندی 450 گرم

پیاز 2 عدد

زرشک سیاه 3 ق غذا خوری سر پر

زرشک قرم 3 ق غذا خوری سر پر

خلال بادام 70 گرم

زعفران دم کرده به مقدار لازم

رب گوجه فرنگی 1/5 ق غذا خوری

نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم

آب 2 لیوان

لیمو عمانی 3 عدد

روغن مایع به مقدار لازم

طرز تهیه خورش خلال بادام کرمانشاهی

ابتدا پیاز ها را با آب بشویید و سپس پوست آن ها را بگیرید و آن ها را به شکل خلالی و یکدست خرد کنید و بعد قابلمه ای را برداشته و داخل آن مقداری روغن مایع بریزید و آن روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و زمان دهید تا روغن کمی گرم و آماده شود.

بعد پیاز های خرد شده را به قابلمه اضافه کنید و کمی آن ها را تفت دهید تا مقداری سبک و شفاف شوند و سپس گوشت را نیز با آب سرد مقداری بشویید و بعد آن را به شکل خورشتی و یک اندازه خرد کنید و به پیاز ها اضافه کنید وتکه های گوشت را نیز کمی با پیاز ها تفت دهید تا مقداری تغییر رنگ دهند.

سپس به آن ها ادویه های نمک و فلفل سیاه و زردچوبه را نیز اضافه کرده و آن ها را هم 1 دقیقه ای با گوشت و پیاز تفت دهید تا عطر آن ها مقداری بلند شوند.

در همین حین ظرف جداگانه ای را برداشته و داخل آن مقداری آب بریزید و سپس لیمو عمانی ها را با آب بشویید و روی تمامی آن ها به وسیله چنگال چند سوراخ کوچک ایجاد کنید .

لیمو عمانی ها را به مدت 20 دقیقه تا نیم ساعت داخل ظرف آب قرار دهید و زمان دهید تا در این مدت لیمو ها خیس بخورند و آماده شوند.

اضافه کردن رب به خورش

بعد از اضافه کردن ادویه ها نوبت اضافه کردن رب به خورش است پس آن را نیز به خورش اضافه کنید و آن را با روغن تفت دهید تا هم خامی رب گرفته شود و هم رنگ آن داخل روغن باز شود و بعد به آن مقداری زعفران دم کرده را هم اضافه کنید و سپس تمامی مواد را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید.

آن ها را 3 دقیقه ای با زعفران دم کرده روی حرارت ملایم تفت دهید تا خامی خلال بادام ها گرفته شوند و بعد آن را از روی حرارت برداشته و به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و مجدد مواد را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید.

در این مرحله لیمو عمانی ها را آبکش کرده و سپس آن ها را نیز به همراه 2 لیوان آب به خورش اضافه کنید و بعد درب قابلمه را قرار دهید و 2 ساعت و نیم به خورش با درب بسته و حرارت ملایم زمان دهید تا در این مدت به طور کامل خورش پخته و آماده شود.

بعد از گذشت زمان مورد نظر درب قابلمه را برداشته و به آن زرشک سیاه و قرمز را هم اضافه کنید.

خورش را خوب هم بزنید و مجدد درب قابلمه را قرار دهید و 15 دقیقه ای دیگر به خورش به همان شکل زمان دهید تا خورش خلال خوشمزه شما پخته و آماده شود و بعد از گذشت زمان مورد نظر خورش خلال بادام کرمانشاهی شما آماده سرو است.

آن را از روی حرارت برداشته و در کنار برنج زعفرانی میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا