اجتماعی

خرس های قطبی بخاطر گرسنگی از کانادا می روند!

دانشمندان محیط زیستی می‌گویند که تا سال ۲۰۵۰، طولانی‌تر شدن فصل قطبی بدون یخ می‌تواند خرس ها را به مرز گرسنگی بکشاند.

به گزارش وقت صبح به نقل از polcanada، یک گزارش زیست‌محیطی نشان می‌دهد که جمعیت خرس‌های قطبی غرب خلیج هادسون در کانادا تنها طی پنج سال گذشته ۲۷ درصد کاهش یافته است.

دولت کانادا گزارشی تهیه کرده که تخمین می‌زند سال گذشته ۶۱۸ خرس در این منطقه زندگی می‌کردند که نسبت به ۸۴۲ قلاده خرس قطبی در سال ۲۰۱۶ کاهش چشمگیر داشته است.

در این گزارش آمده است:این کاهش به خصوص در مورد خرس‌های ماده و توله‌خرس‌ها بیشتر بوده و احتمال دارد تغییرات آب و هوایی عامل آن باشد.

هوای قطب شمال اکنون سریعتر از سایر نقاط جهان گرم می‌شود که نتیجه آن ذوب پیش از موعد یخ‌های دریاست که خرس‌ها برای شکار فوک به آنها وابسته‌اند.

دانشمندان محیط زیستی می‌گویند که تا سال ۲۰۵۰، طولانی‌تر شدن فصل قطبی بدون یخ می‌تواند خرس ها را به مرز گرسنگی بکشاند.

در گزارش دولت کانادا آمده است که کاهش‌ مشاهده‌ شده در جمعیت خرس‌های قطبی با پیش‌بینی روند بلندمدت تاثیر تغییرات آب و هوایی بر جمعیت خرس‌های قطبی مطابقت دارد.

این گزارش در مورد ارتباط دادن کاهش جمعیت خرس‌ها با از میان رفتن یخ دریا هشدار داده و همچنین می‌افزاید که تعدادی از خرس‌های این منطقه هم به مناطق مجاور مهاجرت کرده‌اند.

این پستانداران که بزرگترین حیوانات گوشتخوار خشکی هستند، هر پاییز از ساحل غربی خلیج هادسون عبور می کنند و به سوی یخ‌های دریا می‌روند.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا