آموزش و سرگرمیاجتماعی

خبر پناهندگی رسمی “دو ملی‌پوش ایرانی” کولاک کرد!

دو ملی پوش تیم ملی بوکس جوانان ایران به کشور بازنگشتند و در اسپانیا پناهنده شدند.

به گزارش وقت صبح به نقل از برترین‌ها: پس از تصمیم حسین ثوری رییس فدراسیون بوکس ایران مبنی بر پناهندگی در کشور اسپانیا، مرتضی ریگی و آرین ساعد پناه دو ملی پوش تیم ملی بوکس جوانان ایران نیز به همراه کاروان تیم ملی به کشور بازنگشتند و در اسپانیا پناهنده شدند.

پناهندگی رسمی "دو ملی‌پوش ایرانی" کولاک کرد!

خبرنگار جنجالی صدا و سیما پناهنده شد؟

کامران نجف زاده خبرنگار صدا و سیما برای پایان دادن به شایعات پیرامون پناهندگی اش در آمریکا، ویدیویی از خود منتشر کرد.

به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو؛ در پی بالا گرفتن خبرهایی مبنی بر عدم بازگشت کامران نجف زاده از آمریکا به ایران در شبکه های اجتماعی که به مدت ۸ سال به عنوان خبرنگار صدا و سیما در سازمان ملل فعالیت می‌کرد، او ویدیوی کوتاهی از خود منتشر کرد تا نشان دهد در تهران است.

کامران نجف زاده خبرنگاری که بیشتر با گزارش های جنجالی و بحث برانگیزش در بخش خبری ۲۰:۳۰ شناخته می‌شود و شاید بتوان او را از خبرسازترین گزارشگران معماونت سیاسی در دو دهه گذشته دانست، در اوایل دهه ۹۰ به عنوان خبرنگار صدا و سیما به پاریس رفت اما مدتی بعد از سوی دولت فرانسه «عنصر نامطلوب» شناخته و دیپورت شد.

با آغاز فعالیت پیمان جبلی بحث‌هایی درباره پایان ماموریت کامران نجف زاده در نیویورک مطرح شد
در تیرماه گذشته سرانجام رسما علی رجبی با ۲۲ سال سابقه کار در حوزه خبر به عنوان نماینده خبری جدید صدا و سیما در نیویورک معرفی شد.

گرفتن ویزای کار

پروسه اعزام رجبی برای گرفتن ویزای کار در سازمان ملل مدتی به طول انجامید اما از یک ماه قبل و همزمان با سفر ابراهیم رئیسی به سازمان ملل از نماینده جدید معاونت سیاسی در نیویورک رونمایی شد.

با وجود اینکه برخی خبرگزاری‌ ها نظیر تسنیم اعلام کردند که نجف زاده به محض ورود علی رجبی به نیویورک به همراه خانواده ایالات متحده را ترک کرده، همچنان خبری از بازگشت کامران نجف زاده به محل کارش نبوده است. او که رابطه بسیار صمیمانه‌ای با جبلی دارد در این مدت نامش برای مدیریت خبرگزاری صدا و سیما مطرح شد اما این پست به او نرسید.

گفته می‌شد نجف زاده با پایان ماموریتش، از مدیران تلویزیون خواست تا برای حل و فصل برنامه های بازگشت خانواده و فرزندان در حال تحصیلش، مدتی مرخصی بگیرد.

واقعیت اخراج نجف زاده از فرانسه

او تاکنون در کشورهای نظیر عراق، آمریکا مصر، فرانسه و … به عنوان خبرنگار حضور داشته است.

نجف زاده شهریور ۱۳۸۸ به عنوان خبرنگار به پاریس رفت اما ۱۸ ماه بعد در اسفند ۱۳۸۹ به دلیل اخراج همتای فرانسوی‌اش در ایران، از خاک فرانسه اخراج شد. اما عده‌ای اخراج او را تهیه اخباری علیه منافع فرانسه عنوان کردند!

تنها یک روز پس از بازگشت جیسون رضاییان خبرنگار ایرانی – آمریکایی به کشورش کامران نجف‌ زاده هم ۲۸ دی ۱۳۹۴ برای شروع ماموریت خبری‌ اش از سوی صدا و سیما راهی امریکا شد.

روادید نجف زاده هم مانند نوباوه و غرقی نمایندگان اسبق صدا و سیما در نیویورک از نوع سی ۲ یعنی یکبار ورود است و از ۲۵ مایلی سازمان ملل هم نمی تواند خارج شود.

 

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا