اجتماعی

خبر مهم درباره مشکل کندی اینترنت در کشور

مشکل کندی اینترنت در کشور همیشه وجود داشته اما چند هفته ای است به حدی زیاد شده که اکثر کسب و کارهای اینترتی با مشکل جدی مواجه شده اند.

به گزارش وقت صبح به نقل از رکنا، آیین اتصال ۱۰۰۰ روستا به شبکه ارتباطات پایدار و پرسرعت با حضور وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات و برخی معاونان این وزارتخانه برگزار شد.

چند هفته ای است مشکل کندی اینترنت به حدی زیاد شده که اکثر کسب و کارهای اینترتی با مشکل جدی مواجه شده اند. کسب و کارهایی مانند آنلاین شاپ ها، خبرگزاری و سایت های خبری از طریق اینترنت درآمدزایی می کنند و حالا که با کندی اینترنت مواجهیم عملا کار آن ها هم خوابیده است.

بیشتر بخوانید: با این شگردها مصرف اینترنت موبایل را کاهش دهید

مشکل کندی اینترت خانگی این روزها به مشکلات زیرساختی باز می گردد. در این 10 سال گذشته زیرساخت ارتباطات توسعه پیدا نکرده است و حالا نتیجه این است که اینترنت عملا در ایران بسیار کند است.

آمار ها نشان داده که هر ماه 8 درصد افزایش تقاضا برای اینترنت موجود در ایران دارد که همین باعث می شود زیر ساخت کم بیاورد و کندی اینترنت را داشته باشیم.

۸۰ درصد نیاز ترافیکی مردم روی تلفن همراه آمده

عیسی زارع‌پور در گفت و گو با رکنا، درباره اختلالات این روزهای ارتباطات سیار اظهار کرد: اقدام لازمی که باید انجام شود و در همه کشورهای دیگر وجود دارد، توسعه ارتباطات ثابت است.

ما باید بیشتر نیازمندی مردم را به سمت ارتباطات ثابت و اینترنت خانگی و شبکه محل کارشان هدایت کنیم. معنایی ندارد وقتی که در منزل هستید، از ارتباطات تلفن همراه خود استفاده کنید. چنین توسعه‌ای در گذشته اتفاق نیفتاده و ۸۰ درصد نیاز ترافیکی مردم روی تلفن همراه آمده است.

وی با اشاره به محدودیت‌های ارتباطات سیار و فرکانسی که به آنها واگذار شده، بیان کرد: اگر روند به همین شکل ادامه پیدا می‌کرد، اوضاع به مراتب بدتر می‌شد، اما از ابتدای دولت سیزدهم ما توسعه ارتباطات ثابت را به عنوان یک راهکار بلندمدت در دستور کار قرار دادیم که البته در کوتاه‌مدت این کار را آغاز کردیم.

بنا داریم امسال حدود نیم میلیون فیبر نوری را راه‌اندازی کنیم و این مسیر با سرعت تداوم پیدا خواهد کرد. این راهکار باید صورت بگیرد و نسبت ۸۰ به ۲۰، باید برعکس شود و ترافیک اصلی مردم از طریق خطوط ثابت تامین شود که باعث رضایتمندی هم خواهد شد.

وی ادامه داد: می‌توانیم روی ارتباطات ثابت، سرعت‌های چندصد مگی در اختیار مردم قرار دهیم و هموطنان می‌توانند شاهد تجربه‌های برتری از دریافت سرعت اینترنت باشند.

واگذاری تعداد زیادی پورت فیبر نوری در دهه فجر

زارع‌پور گفت: همه باید پای کار بیایند، آنچه باعث شده با قاطعیت این عدد را اعلام کنیم، همگرایی موجود بین دستگاه‌ها در دولت سیزدهم است.

دیروز ما در جلسه‌ای با وزارت نیرو، توافقاتی انجام دادیم تا از شبکه توزیع برق سراسر کشور استفاده کنیم که این پروژه با سرعت بیشتری جلو برود، سایر دستگاه‌ها از جمله وزارت کشور و شهرداری‌ها هم باید پای کار بیایند که این پروژه ملی به نتیجه برسد.

ما در دهه فجر شاهد برنامه‌ کلان و زمان‌بندی وزارت ارتباطات خواهیم بود و تعداد زیادی پورت آماده واگذاری هم اعلام می‌شود تا مردمی که در آن مناطق هستند، بتوانند از این فناوری استفاده کنند.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا