خبر مهم درباره تعطیلی تهران و کرج

وزیر کشور اعلام کرد با توجه به تعطیلی سه روز آخر هفته، احتمال دارد دو یا سه روز دیگر تعطیلی در تهران و کرج را داشته باشیم.

به گزارش وقت صبح به نقل از ایرنا؛ عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه گفت: یکی از پیشنهادات نشست امروز این بود که با توجه به تعطیلی سه روز آخر هفته ما بتوانیم از ستاد دو یا سه روز دیگر را مجوز بگیریم و یک تعطیلی در تهران و کرج را داشته باشیم که این منوط به مجوز ستاد هست. با توجه به شرایط ویژه و میزان ترددی که به و از تهران و کرج هست این شاید بتواند کمک کند.

وزیر کشور تاکید کرد: بر اساس دستورالعملی که در حوزه مدیریت کرونا تاکنون صادر شده، سفر برای شهرهای قرمز ممنوع است و به نیروی انتظامی مأموریت داده شد علاوه بر جرائمی که در دستورالعمل بوده، در این مقطع در هر کجایی که ما با سفرها در داخل جاده‌ها مواجه شد، حتماً با عذرخواهی از خانواده محترم و همه مسافران و رانندگان عزیز، نیروی انتظامی آنها را عودت خواهد داد. این شاید برای آنها سخت باشد و لازم است ما برای مصالحه بالاتر و بیشتر برخی از مقررات سختگیرانه‌تر عمل کنیم.

بیشتر بخوانید: وعده جدید رئیس جمهور درباره واکسن کرونا

رحمانی فضلی همچنین با اشاره به تعطیلات اعیاد پیش روی قربان و غدیر، ایام عرفه و ماه محرم گفت: بر اساس مصوبات ستاد تاکید و مقرر شد همان پروتکل‌هایی که سال قبل بوده امسال هم همان پروتکل‌ها را به‌صورت جدی مراعات کنیم.

وزیر کشور عنوان کرد: همه ما تابع قانون هستیم و مصوبات ستاد، براساس فرمایش مقام معظم رهبری همانند مصوبات شورای عالی امنیت ملی است و برای ما حکم قانون را دارد و همه باید تابع باشیم و رعایت کنیم.

 برای برگزاری مراسم‌ها و مناسک‌ها باید دعاگو باشیم

رحمانی‌فضلی بیان کرد: در ستاد و قرارگاه تلاشمان این است که ظرفیت‌های مناسبی را که اطمینان‌بخش باشد برای برگزاری مراسم‌ها و مناسک‌ها ایجاد کنیم اما همه باید دعاگو باشیم و از خداوند بخواهیم به ما کمک کند.

وزیر کشور همچنین با اشاره به تشکیل صف مراجعان به دریافت واکسن اظهار کرد: هم موجب صف و هم سختی و ناراحتی برای عزیزان می‌شود و هم امکان ابتلا را بالا می‌برد فاصله اینکه بدون نوبت یا با نوبت بروند حداکثر یک هفته است بنابر این تقاضای ما از دوستان این است که حتما این را رعایت کنند.

وی افزود: ما به همه اصناف و گروه‌ها و مشاغلی که در این یکسال و ۵ ماه واقعا زحمت کشیدند، تحمل کردند و خسارت دیدند ضمن عذرخواهی و قدردانی باید بگوییم که همه زحمات برای این است که منفعت بزرگتر که جان و سلامت مردم و امنیت مردم است را تامین کنیم.

رحمانی‌فضلی بیان کرد: این مختص کشور ما نیست در همه جای دنیا رواج پیدا کرده است و امیدواریم با واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌ها ابتلاها را کاهش دهیم.

روزانه در ۸۰۰ مرکز تجمیعی واکسن تزریق می‌شود

وزیر کشور گفت: ما برای تزریق ۲ دُز و سنین بالای ۶۰ سال به اندازه کافی واکسن تامین کرده‌ایم و با اعلام اینکه روزانه در ۸۰۰ مرکز تجمیعی واکسن تزریق می‌شود ظرف دو هفته همه افرادی که بالای ۶۰ سال هستند حتماً واکسینه خواهند شد.

وی افزود: روز گذشته هم بیش از ۳۰۰ هزار نفر را واکسن زدیم و امیدواریم با این قولی که وزارت بهداشت داد و مقدماتی که فراهم کردند این حاصل شود.

رحمانی فضلی بیان کرد: بعد از ۶۰ سال به بالا، که در مناطق خاص و حساس از نظر کرونایی این عدد بالای ۵۰ سال است، وزارت بهداشت به سراغ گروه‌های پرخطر و پر ریسک می‌رود که این گروه‌ها هم شناسایی شده‌اند.

وزیر کشور عنوان کرد: قول دیگر وزارت بهداشت در این جلسه این بود که گروه‌های پرخطر و پرریسک ظرف یک ماه تزریقات خود را انجام دهند. با این حساب و براساس گفته دوستان ما تا شهریور هم باید گروه‌های ۶۰ سال به بالا و در مناطق خاص ۵۰ سال به بالا و هم گروه‌های پرریسک را تمام کرده باشیم.

خروج از نسخه موبایل