اجتماعیسرخط

خبر تلخ؛ درگذشت قهرمان جودوی ایران با یک اتفاق عجیب!

آرش آقایی ، قهرمان 30 ساله جودوی ایران و دارنده مدال برنز آسیا در یک باشگاه ورزشی دچار برق گرفتگی شد و جانش را از دست داد.

به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو؛ این جودوکار ۳۰ ساله روز یکشنبه در یک باشگاه بدنسازی در شهر تبریز دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد. مدال برنز قهرمانی جوانان آسیا و مدال طلای قهرمانی کارگران جهان از مهم‌ترین افتخارات او برای تیم ملی جودوی ایران بود.

آرش میر اسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو، در پیامی درگذشت این قهرمان بااخلاق را تسلیت گفت.

بیشتر بخوانید: ویدئو/ “علی دایی” سوژه اساطیر فوتبال شد

بیوگرافی آرش آقایی

آرش آقایی در سال ۱۳۷۱ در تبریز متولد شد. او پس از وارد شدن به عرصه ورزش و رشته جودو در شهر زادگاهش، به تیم ملی جودوی ایران دعوت شد. او در سال ۲۰۱۳ با حضور در رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا در چین توانست مدال برنز این مسابقات را کسب کند.

او مدتی در تبریز به شغل نانوایی مشغول بود.

ماجرای مهاجرت آرش آقایی به آذربایجان

در سال ۱۳۹۸ این جودوکار ایران را به مقصد کشور آذربایجان ترک کرد. او به مدت دو سال برای تیم ملی جودوی آذربایجان به میدان رفت و در کاپ اروپا در وزن -۸۱ کیلوگرم برای این کشور مبارزه کرد.

آرش آقایی بعدا مدعی شد که حضورش در آذربایجان به معنی پناهندگی نیست و بنا به دلایلی مجبور به ترک کشور شده است و گفت: «من چهار ما‌ه است که در کشور جمهوری آذربایجان هستم و به عضویت تیم ملی جودوی این کشور نیز درآمده‌ام، ا‌ما این‌که گفته می‌شو‌د پناهنده شده‌ام اصلا صحت ندارد.

من ۲۵ ساله هستم و می‌خواستم در ادامه مسیر هم بر‌ا‌ی جودوی ایران مبارزه کنم، اما آقایان گفتند تو را نمی‌خواهیم و به دنبال جوان‌گرایی هستیم. من تمام تلاشم را کردم تا بمانم و بر‌ا‌ی مملکتم مثل سال‌های قبل افتخارآفرینی کنم، ا‌ما آقایان ادعا کردند من را بر‌ا‌ی تیم ملی نمی‌خواهند.»

سرانجام آذرماه سال گذشته آرش آقایی با حضور در فدراسیون جودو و دیدار با آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو، تصمیم به بازگشت گرفت تا بار دیگر برای پرچم کشور خود مبارزه کند.

او پیش از این اتفاق نیز عضو تیم ملی جودوی کشورمان بود و در اردوی مشترک یک ماه قبل با عراق حضور داشت.

نوشته های مشابه

guest
1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا