سلامت و زندگی

خبرها تازه درباه واکسن ایرانی کرونا

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: به زودی حداقل چهار لاین تولید واکسن خواهیم داشت. این چهار لاین شامل انستیتو پاستور، مؤسسه رازی، بنیاد برکت و تولید مشترک با روسیه خواهد بود.

قاسم جان بابایی، در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، گفت: اولویت اول در تزریق واکسن کرونا، کادر درمان و ابتدا نیروهای فعال در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی است.

وی با عنوان این مطلب که در چند مسیر تولید واکسن خواهیم داشت، افزود: به زودی حداقل چهار لاین تولید واکسن خواهیم داشت.

چهار لاین تولید واکسن

معاون درمان وزارت بهداشت، ادامه داد: این چهار لاین شامل انستیتو پاستور، مؤسسه رازی، بنیاد برکت و تولید مشترک با روسیه خواهد بود.

جان بابایی با عنوان این مطلب که در بعضی استان‌ها ۸۰ درصد مرگ و میر بیماران کووید ۱۹ را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهند، گفت: این وضعیت باعث می‌شود تا برای واکسیناسیون سراغ سالمندان برویم.

وی ادامه داد: نکته مهم این است که با واکسن نمی‌توان به تنهایی سراغ نابودی بیماری رفت، بلکه همین پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، همچنان در اولویت است.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر شرایط کشور به گونه‌ای است که با خیال راحت سراغ تولید واکسن می‌رویم.

وی با اشاره به اینکه محموله اول واکسن روسی شامل ۲۰ هزار دوز واکسن بوده است که برای ۱۰ هزار نفر از گروه‌های در اولویت اختصاص می‌یابد، گفت: محموله‌های بعدی نیز به مرور وارد خواهد شد و گروه‌های بعدی نیز واکسینه خواهند شد.

منبع: ایلنا

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا