آموزش و سرگرمیاجتماعیفرهنگ و هنر

خانم بازیگر به سیم آخر زد: این ۵ نفر را آنفالو کنید!

شبنم فرشادجو بازیگر خوب تئاتر و تلویزیون و سینما پست جدید و جنجالی منتشر کرد.

به گزارش وقت صبح، شبنم فرشاد جو به انتشار عکس‌هایی از ۵ نفر از اهالی سینما از مردم خواست آن‌ها را لغو دنبال کردن بکنند.

فرهاد اصلانی، مهدی کرم پور، کاوه سجادی حسینی، مهدی کوشکی و حبیب رضایی متهم به آزار جنسی هستند.

شبنم فرشادجو به سیم آخر زده است.

واکنش زنان بازیگر به روایت‌های آزار جنسی

هفته گذشته سمیه میرشمسی دستیار و برنامه‌ریز سینما از رفتار نامناسب یک بازیگر مرد و مشکلات زنان در پشت‌صحنه تولیدات سینمایی پرده برداشت.

این افشاگری موجب شد تا برخی زنان سینماگر ایرانی از جمله نیکی کریمی، هدیه تهرانی، ترانه علیدوستی، احترام برومند، پوران درخشنده، نسیم ادبی، شبنم قلی‌خانی، مستانه مهاجر، سحر دولت‌شاهی، پریناز ایزدیار، گلاره عباسی، هانیه توسلی، نگار جواهریان، سارا بهرامی، الهام کُردا، نرگس آبیار، ستاره اسکندری، ملیکا شریفی‌نیا و پانته‌آ پناهی‌ها در اعتراض به خشونت، آزارگری و اعمال قدرت بر زنان در محیط سینما بیانیه صادر کردند و خواستار تشکیل کمیته‌ای مستقل در خانه سینما برای رسیدگی به این روایت‌ها شدند.

در این بیانیه آمده: «هر فرد صاحبت قدرت و شهرت در سازوکار سینمای ایران از موقعیت خود برای قلدری، تهدید، توهین، تحقیر و تعرض به زنان بهره‌برداری می‌کند. بی‌آنکه نهادهای قانونی، خانه سینما، سینماگران و منتقدان آن‌ها را وادار به پاسخگویی و پذیرش مسئولیت کارشان کنند.

ما زنان دست‌اندرکار سینما اعلام می‌کنیم هرگونه خشونت، آزار و باج‌گیری جنسی در محیط کار از نظر ما محکوم است و برای توقف آن خواستار عواقب قانونی جدی برای متخلفین هستیم».

نوشته های مشابه

guest
7 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا