اجتماعی

جنجال سو استفاده جنسی افراد فاسد از “برنامه دوست یابی”

تحقیقات نشان می‌دهد که اقدامات ایمنی فعلی در برنامه‌های دوست‌یابی که مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های مکتوب برای قرار ایمن است، کافی نیست

به گزارش وقت صبح، تحقیقات جدید نشان‌ می‌دهد که شکارچیان جنسی از برنامه‌های نرم‌افزاری دوستیابی به‌ مثابه «محل شکار» و هدف قرار دادن قربانیان آسیب‌پذیر استفاده می‌کنند.

محققان دانشگاه بریگام یانگ، سوابق قربانیان تجاوز جنسی در ایالت یوتا را بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ تجزیه‌و‌تحلیل کردند.

دکتر جولی ولنتاین، استاد پرستاری دراین دانشگاه، گفت که یافته‌های آن‌ها «بسیار نگران‌کننده» است.

این تحقیقات نشان می‌دهد که ۱۴ درصد تجاوز جنسی که افراد آشنا با قربانیان مرتکب شده‌اند، پس از ملاقاتی که از طریق یک برنامه دوست‌یابی ترتیب داده شده بود، رخ داده است.

آسیب های خشن

همچنین، مشخص شد که این حملات خشن‌تر بوده است. عاملان تجاوز‌هایی که با استفاده از برنامه‌های دوستیابی انجام می‌شود، به‌ طرزی نامعمول خشونت‌ورزی کرده‌اند و به قربانیان آسیب بیشتری رسید‌ه است.

دکتر ولنتاین گفت: «شاهد افزایش قربانیانی بودیم که پس از ملاقات با شخصی در یک برنامه دوست‌یابی، تجاوز جنسی را گزارش کردند.

می‌خواستیم بدانیم که آیا تجاوزهایی که از طریق برنامه‌های دوست‌یابی رخ داده است، با سایر تجاوزهای جنسی از طریق آشنایان، متفاوت است یا خیر.»

دکتر ولنتاین افزود که نتایج نشان می‌دهد که این تجاوزها واقعا بسیار تفاوت د‌ارند.

در این مطالعه که در مجله «خشونت بین‌فردی» (Journal of Interpersonal Violence) منتشر شد، نشان داده شده است که ۴۷ درصد قربانیان تجاوز جنسی نامرتبط با برنامه‌های دوست‌یابی، از بیماری روانی سخن گفته‌اند.

اما این درصد در میان افرادی که از طریق برنامه‌های دوست‌یابی با آن‌ها آشنا، و سپس مرتکب تجاوز شده‌اند، به ۶۰ درصد افزایش می‌یابد.

منبع: ایندپندنت

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا