جنجال سانسور ساز زدن مهرآوه شریفی نیا در “بندبازی”

یکی از تصاویری که در «بندبازی» جلب‌نظر کرد، نشان دادن مهراه شریفی‌نیا با یک فلوت در آغاز برنامه بود.

به گزارش وقت صبح به نقل از برترین ها، اما در ادامه شاهد نواختن ساز نبودیم و این صحنه به طرز ناشیانه‌ای به سکانس بعدی کات شد. دلیل این حذف چه بود؟

از آخر هفته گذشته پخش برنامه «بندبازی» از پلتفرم فیلم‌نت آغاز شده و با بازخوردهای مناسبی هم همراه بوده. در این برنامه به شیوه‌ مسابقات مشابه و دیده شده، گروه‌های موسیقی به رقابت می‌پردازند و قرار است طی ماه‌های آینده، مردم گروه یا «بند» برتر را انتخاب کنند.

داوران این مسابقه از چهره‌های‌ شناختهشده‌ای هستند. علیرضا عصار خواننده، امید نعمتی خواننده و بهروز صفاریان تنظیم‌کننده موسیقی در کنار مهراوه شریفی‌نیا هیات ژوری این برنامه هستند و امید حاجیلی نوازنده و خواننده، مجری «بندبازی» است.

چرا فلوت زدن مهراوه شریفی‌نیا سانسور شد؟

با پخش همان دو قسمت آغازین برنامه و در کنار استقبالی که از آن شد، سانسورهای شدید خودنمایی می‌کرد.

از نشان ندادن زنان نوازنده و حذف آنها از تصاویر گرفته تا نشان ندادن تصویر دختران نوازنده که درباره فعالیت‌های کاری‌شان صحبت می‌کردند. اما یکی از تصاویری که جلب‌نظر بسیاری کرد، نشان دادن مهراه شریفی‌نیا با یک فلوت در آغاز برنامه بود.

مهراوه پس از هنرنمایی عصار، نعمتی و حاجیلی با یک فلوت روی صحنه آمده بود که این نما به تصاویر بعدی کات خورد و مشخص بود که صحنه‌های فلوت‌نوازی تنها خانم مجری برنامه، زیر تیغ سانسور رفته است.

در این صحنه مهراوه شریفی‌نیا به زیبایی قطعه‌ای را با فلوت می‌نوازد که در کمال تاسف در بازبینی ساترا از پخش آن جلوگیری می‌شود.

در این دو قسمت اول برنامه گروه‌های متعددی برای تست روی صحنه می‌آیند که دختران نوازنده هم در میان آنها کم نیستند اما تیغ ساترا مانع از این شده که حتی یک نمای نزدیک از ساز زدن این دختران اجازه پخش بگیرد یا صحبت‌های آنها با داوران یا واکنش‌هایشان در جلو یا پشت صحنه، در برنامه پخش شود.

این سانسورها با انتقاد بینندگان در فضای مجازی مواجه شده. در عین حال و به دلیل این محذوفات، بسیاری از بینندگان که ساز زدن مهراوه شریفی‌نیا را نمی‌بینند و از سابقه تحصیلات و آشنایی او با موسیقی و سازهای مختلف اطلاعی ندارند، به حضور این هنرمند در جمع داوران این رقابت موسیقایی اعتراض کرده‌اند.

مهراوه شریفی‌نیا در دانشکده هنر دانشگاه تهران در رشته موسیقی تحصیل کرده و فارغ‌التحصیل شده. ساز تخصصی او پیانوست و سال‌ها تدریس این ساز را در کارنامه دارد. ساز دوم مهراوه شریفی‌نیا فلوت است که از زمان دانشگاه به نواختن آن مشغول بوده.


خروج از نسخه موبایل