اجتماعی

تیراندازی سارق مسلح به مامور پلیس در زعفرانیه

رییس کلانتری ۱۲۲ دربند خبر از یک سرقت مسلحانه و تیراندازی به سوی مامور پلیس از سوی سارق سابقه‌دار داد.

سرهنگ قدیمی درباره حادثه تیراندازی به سوی مامور پلیس از سوی سارق سابقه‌دار گفت :«‌ پنجشنبه ۱۴ اسفندماه، حوالی ساعت ۱۹ خانمی که در محله زعفرانیه در محل کارش بوده و بعد از اتمام کار به محل پارک خودروی خود در خیابان طاهری، مژگان مراجعه می‌کند با یک سرقت مسلحانه ناکام مواجه می‌شود.»

به گفته این مقام مسئول، در ابتدای کوچه‌ای که این خانم خودرواش را پارک کرده بوده فرد مشکوکی را مشاهده می‌کند که در حال قدم زدن بوده که این خانم هیچ آشنایی با فرد مورد نظر نداشته است.»

قدیمی می‌گوید:« خانم مورد اشاره به سمت خودروی خود می‌رود در حالی که احساس ناامنی و اضطراب به دلیل مشاهده این فرد مشکوک می‌کرده است.

او سوار خودرو که می‌شود مشاهده می‌کند فردی که در ابتدای کوچه در حال قدم زدن بوده است از کنار خودروی او رد شده و به سرعت از در عقب سوار ماشین می‌شود.

شلیک با سلاح گرم

این فرد با خود سلاح گرم به همراه داشته است. این خانم که به شدت ترسیده بوده، وحشت‌زده از خودرو پیاده می‌شود اما اقدام مناسبی که این خانم انجام می‌دهد برداشتن سوییچ خودرو قبل از پیاده شدنش بوده است.»

این مقام پلیسی درباره جزییات بیشتر این حادثه می‌گوید: « خانم وحشت زده به سرعت به میان خیابان می‌دود و سه بار فریاد می‌زند: دزد! خوشبختانه در همان زمان مامور اطلاعات کلانتری ۱۲۲ دربند در حال گشت‌زنی در منطقه بوده است که صدای این خانم توجهش را جلب می‌کند.»

رییس کلانتری ۱۲۲ دربند درباره حضور مامور کلانتری در این حادثه نیز می‌گوید:« معاون اطلاعات کلانتری ۱۲۲ به دلیل حساسیت و دقت نظر به سمت صدای خانم می‌رود و مشاهده می‌کند خانمی مستاصل در حال فریاد است و در همین بین فردی از یک خودرو پیاده شده و اقدام به فرار می‌کند.

فرار سارق

این مامور به تعقیب شخص می‌پردازد. در همین فاصله ۲۰۰، ۳۰۰ متری که خودروهای زیادی نیز در آن منطقه پارک بوده است یک لحظه این سارق خشن از دید مامور کلانتری دور می‌شود و این مامور با کمک یکی از همسایگان که به منطقه مشرف بوده و کل ماجرا را از پنجره مشاهده می کرد او اطلاع پیدا می کند که سارق مسلح فراری زیر یکی از خودروها پنهان شده است.»

وی می‌گوید:« مامور کلانتری با سختی این سارق را از زیر خودرو بیرون می‌کشد اما سارق مسلح بلافاصله از زیر پیراهنش اسلحه‌ای را بیرون می‌آورد. این اسلحه یک کلت جنگی مجهز به صداخفه‌کن بوده است.

او به سمت مامور کلانتری نشانه‌روی می‌کند، این سروان به کمک فنون دفاع شخصی، مچ ساعد سارق را می‌گیرد و او را کنار می‌زند در حالی که مراقب بوده تا افراد رهگذر نیز دچار حادثه نشوند.»

به گفته سرهنگ قدیمی، معاون اطلاعات کلانتری ۱۲۲دربند با درایت، سرعت عمل، دقت نظر و توانمندی سعی در گرفتن اسلحه می‌کند اما سارق با سلاح آماده شلیک و در حالی که دستش روی ماشه بوده است اقدام شلیک دو گلوله می‌کند که با تلاش مامور کلانتری این تیراندازی منحرف شده و در منطقه بی خطر اصابت می‌کند و کسی در این ماجرا آسیب نمی‌بیند.

بیشتر بخوانید: دست مامور قلابی در بازار تهران رو شد

همچنین یک نگهبان ساختمان در آن حوالی به کمک مامور می‌آید و سارق زمین‌گیر می‌شود و این سارق در سرقت خودرو ناکام می‌ماند.

دستگیری سارق سابقه دار

این سارق سابقه‌دار است و در حال حاضر تحویل مراجع قضایی شده است.» سرهنگ قدیمی، رییس کلانتری ۱۲۲ دربند درباره این ماجرا هشداری مهم به شهروندان می‌دهد:« اگر در منطقه‌ای فردی مشکوک را شهروندان مشاهده کردند حتما با مرکز فوریت‌های ۱۱۰ تماس بگیرند تا با حضور به موقع ماموران جلوی چنین اتفاقاتی گرفته شود.

همچنین شهروندان دقت کنند به محض سوار شدن به خودرو، به سرعت قفل مرکزی را بزنند. همچنین در پشت چراغ قرمز و ترافیک نیز این موضوع را رعایت کنند.»

همچنین سرهنگ قدیمی درباره هشدار به این سارقان خشن نیز می‌گوید:« سارقانی که با سلاح گرم می‌خواهند امنیت جامعه را مختل کنند مطمئن باشند با سرپنجه‌های پولادین ماموران پلیس مواجه خواهند شد و به قول سردار رحیمی، گردن این افراد را خواهیم شکست و اجازه نمی‌دهیم به اموال و جان مردم دست‌اندازی کنند.»

منبع: رکنا

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا