اجتماعیاقتصاد

توریست‌های عرب برای ویلاهای شمال چه خوابی در سر دارند؟

درحالی که ویلاهای لوکس اطراف تهران در کردان برای یک شب اقامت تا ۶ میلیون تومان اجاره داده می‌شوند برخی از ویلاهای مشابه در شهرهای شمالی کشور تا شبی ۱۵ میلیون تومان هم برای اجاره پیشنهاد می‌شوند.

به گزارش وقت صبح، به نقل از فرارو، برخی افزایش قیمت ویلاها را به دلیل ورود میهمان جدید به ویلاهای شمال کشور می‌دانند. مستأجران عرب در برخی از شهرهای شمالی برای ویلاهای لوکس به راحتی رقم‌های بالاتری را می‌پردازند.

بررسی فایل‌های اجاره ویلاهای اطراف تهران در هفته پایانی شهریور نشان می‌دهد اگر بخواهید یک ویلای ۲۰۰ متری که استخر روباز هم داشته باشد اجاره کنید دست کم باید شبی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بپردازید. این رقم تنها برای میزبانی از ۴ نفر است و به تعداد هر نفر اضافه باید بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان شبی پرداخت کنید.

ویلاهای بزرگ‌تر با امکاناتی مانند استخر آب گرم داخلی و استخر روباز، میز بیلیارد، فوتبال دستی و… به بالای شبی ۳ میلیون تومان می‌رسد. برخی ویلاهای لوکس محدوده کردان نیز برای آخر هفته‌ها تا شبی ۶ میلیون تومان هم کرایه داده می‌شود.

رقم این ویلاها در روزهای غیر تعطیل به نصف کاهش پیدا می‌کند و گاهی نیز تخفیف‌های ۲۰ تا ۳۰ درصدی نیز شامل این ویلاها می‌شود یعنی اگر شما یک ویلای استخردار را در میانه هفته شبی یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می‌توانید اجاره کنید که این رقم در پایان هفته به ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌رسد.

توریست‌های عرب برای ویلاهای شمال خوابی در سر دارند.

افزایش چشمگیر قیمت‌ها

با این حال اگر به سایت‌های رزرو آنلاین برخی از این ویلاها مراجعه کنید متوجه می‌شوید بسیاری از آن‌ها تا هفته اول مهر اجاره داده شده است.

اما رقم ویلاهای استخردار شمال تهران افزایش چشمگیری داشته است. هرچند که می‌توان ویلاهای جنگلی را از شبی ۵۰۰ هزار تومان برای اجاره پیدا کرد و یا کلبه‌های چوبی و جنگلی از شبی ۶۰۰ هزار تومان تا شبی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اجاره داده می‌شود.

اجاره ویلاهای استخردار در شهرهای شمالی کشور مانند رامسر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای اقامت ۶ نفر آغاز می‌شود و تا شبی ۵ میلیون تومان هم برای ویلاهای استخردار معمولی می‌رسد اما اجاره ویلاهای لوکس به شبی ۱۵ میلیون تومان هم می‌رسد.

برخی این افزایش قیمت را به دلیل ورود میهمان جدید به ویلاهای شمال کشور می‌دانند. مستأجران عرب در برخی از شهرهای شمالی برای ویلاهای لوکس به راحتی رقم‌های بالاتری را می‌پردازند.

برداشته شدن محدودیت‌های سفر و عبور از بحران کرونا یکی دیگر از دلایل بازگشت محبوبیت به ویلاهای شمال کشور و کاهش محبوبیت ویلاهای اطراف پایتخت است.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا