اجتماعی

تهران در انتظار آسمان برفی

طی فردا (۳ دی) سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، تهران، البرز، گیلان، غرب مازندران و بخش‌هایی از استان مرکزی سبب بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر سبب بارش برف خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در بیشتر مناطق کشور طی چهار روز آینده خبر داد و گفت: آسمان تهران نیز برفی خواهد شد.

صادق ضیاییان با اشاره به اینکه امروز (۲ دی) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است، اظهار کرد: طی فردا (۳ دی) سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، تهران، البرز، گیلان، غرب مازندران و بخش‌هایی از استان مرکزی سبب بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر سبب بارش برف خواهد شد.

وی با بیان اینکه طی روز پنجشنبه (۴ دی) دامنه فعالیت این سامانه گسترده‌تر می‌شود، اظهارکرد: از این‌ رو سامانه بارشی کل نیمه غربی، بخش‌هایی از شرق، شمال شرق و مرکز کشور را نیز در برمی‌گیرد.

بارش در مناطق جنوبی

همچنین بارش در مناطق جنوبی به ویژه در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و شمال خلیج فارس بار رعد و برق همراه است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهارکرد: با حرکت شرق‌سوی سامانه بارشی فعال، به‌تدریج بارش در نوار غربی کاهش می‌یابد و تمرکز آن در استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال شرق و شرق خواهد بود.

به گفته وی طی روز جمعه بارش در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و مناطقی از خراسان رضوی و خراسان شمالی شدت بیشتری دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: طی روز شنبه (۶ دی) در برخی مناطق شرق و شمال شرق بارش رخ می‌دهد سپس به‌تدریج سامانه بارشی از سمت شرق از کشور خارج می شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز (۲ دی) خلیج فارس و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۳ و ۴ دی) دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا