آموزش و سرگرمیاجتماعی

تصویری عجیب از سوار شدن “بلند قدترین زن جهان” به هواپیما/ عکس

یک زن اهل ترکیه که رکوردار بلندترین قد، انگشت و بزرگترین دست و کمر در جهان است برای نخستین بار سوار هواپیما شد.

به گزارش وقت صبح به نقل از فرارو: یک زن اهل ترکیه که رکوردار بلندترین قد، انگشت و بزرگترین دست و کمر در جهان است برای نخستین بار سوار هواپیما شد و سفری ۱۳ ساعته از استانبول به سانفرانسیسکو انجام داد.

قدبلندترین زن جهان برای اولین بار سوار هواپیما شد تا به آمریکا سفر کند، جایی که قصد دارد حداقل شش ماه در آنجا بماند.

تصویری عجیب از سوار شدن "بلند قدترین زن جهان" به هواپیما/ عکس

رومیسا گلگی – که به دلیل قد ۲.۱۵ متری خود در کتاب رکورد‌های جهانی گینس ثبت شده است – پس از اینکه ترکیش ایرلاینز شش صندلی هواپیما را برای جا دادن او تبدیل به برانکارد کرد، یک پرواز ۱۳ ساعته از استانبول به سانفرانسیسکو انجام داد.

این دختر ۲۵ ساله معمولاً با استفاده از ویلچر تردد می‌کند، زیرا از سندرم ویور رنج می‌برد، یک اختلال ژنتیکی نادر که باعث رشد سریع می‌شود.

گلگی درباره این پرواز نوشت: یک سفر بی عیب و نقص از ابتدا تا انتها… این اولین سفر من بود، اما مطمئنا آخرین سفر من نخواهد بود… یک تشکر صمیمانه از تک تک افرادی که بخشی از سفر من بوده اند.

این دختر اهل ترکیه که در صنعت فناوری نرم‌افزار کار می‌کند، می‌گوید که حداقل به مدت شش ماه در ایالات متحده خواهد بود تا به حرفه خود ادامه دهد و با رکورد‌های جهانی گینس همکاری کند.

او گفت که قبلاً هرگز آنقدر برای آینده هیجان زده نبوده است.

نام گلگی از سال ۲۰۱۴ در کتاب رکورد‌های گینس ثبت شده است، زمانی که او به عنوان بلند قدترین نوجوان زنده شناخته شد. او بار دیگر در سال ۲۰۲۱ به عنوان بلندقدترین زن جهان شناخته شود. او همچنین رکورد‌های گینس را برای داشتن بلندترین انگشت، بزرگترین دست و بلندترین پشت شکسته است.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا