آموزش و سرگرمیسلامت و زندگی

تصاویر/ کدام خانم‌های بازیگر موهای سفیدشان را رنگ نمی‌کنند؟!

رد پای گذشت زمان روی بدن ما به شکل‌های مختلفی ظاهر می‌شود و موی خاکستری نیز یکی از آن‌هاست. برخی از افراد ممکن است از داشتن موهای خاکستری احساس شرم کنند.

به گزارش وقت صبح، به نقل از پی بپوشم، بنابراین سعی می‌کنند به هر شکل ممکن آن‌ها را با رنگ بپوشانند.

با این حال، اخیرا افرادی را می‌بینیم که موهای خاکستری خود را با افتخار به نمایش گذاشته و به جهانیان نشان می‌دهند که با پیر شدن هیچ مشکلی ندارند.

این موضوع دقیقاً در مورد برخی از سلبریتی‌ها نیز صادق است. آن‌ها نه تنها از به نمایش گذاشتن موهای خاکستری خود هیچ ترسی ندارند، بلکه حتی آن‌ها را در مراسم‌ها و محل‌های عمومی به نمایش می‌گذارند تا مطمئن شوند که همه مردم به خوبی آن را می‌بینند.

ترند شدن موی سفید در بین افراد مختلف باعث توجه بسیاری از افراد به آن شده است.

ترند موی سفید و خاکستری در هالیوود و فرش قرمز

موهای خاکستری طی چند سال گذشته به یک ترند داغ تبدیل شده است به طوری که روز به روز افراد بیشتری رنگ کردن موی خود را کنار گذاشته و اجازه می‌دهند رنگ طبیعی موهایشان ظاهر شود.

حتی برخی از زنان که بیشتر مشتاق این ترند هستند موهای خود را به عمد به رنگ خاکستری در آورده و گاها آن را با سایه و ته رنگ بنفش یا آبی ادغام می‌کنند.

موهای خاکستری که مدت‌ها در هالیوود یک تابو محسوب می‌شد سرانجام در فرش قرمز نیز ظاهر گردیده است. پنهان کردن ریشه‌های خاکستری و رگه‌های نقره‌ای مو دیگر مربوط به گذشته است.

اکنون ستاره‌های هالیوودی با اعتماد به نفس، موهای بلند تابدار سفید و نقره‌ای خود را به نمایش گذاشته و به صراحت می‌گویند که رنگ خاکستری هم زیبا است.

این افراد مشهور چه با مدل موهای پیکسی سفید و چه موهای فر نقره‌ای، با افتخار موهای خاکستری خود را به نمایش گذاشته و می‌گویند که باید پا به سن گذاشتن و پیر شدن را نیز ارج نهاد.

خانم‌های بازیگر موهای سفیدشان را رنگ نمی‌کنند.

پایان چرخه رنگ کردن موی سپید

بسیاری از این سلبریتی‌ها دلیل رنگ نکردن موی خود را خسته شدن از چرخه بی‌پایان رنگ کردن بیان کرده‌اند. پس از هر بار رنگ کردن، دوباره پس از یک الی دو هفته ریشه‌های خاکستری موها نمایان شده و دوباره مجبور به تکرار رنگ هستند.

به جز هزینه و زمان زیادی که برای این کار صرف می‌شود، وز شدن موها پس از رنگ کردن مکرر دلیل دیگریست که بسیاری از مردم و همینطور سلبریتی‌ها آن را آزار دهنده عنوان می‌کنند.

به همین دلیل عجیب نیست که ترند رنگ موی طبیعی (که خاکستری هم جزو آن‌هاست) از زمان شروع پاندمی کرونا بین مردم محبوبیت زیادی یافته است.

بیشتر بخوانید:

با چند کار ساده از شر موهای سفید راحت شوید!

تصاویر/ مریم مومن با تیپ عجیب و موی سفید گیم آوترونزی!

مجموع این دلایل؛ بعلاوه افزایش واقع‌بینی و آگاهی در بین زنان باعث شده است که اخیرا تعداد بیشتری از افراد را با رنگ موی خاکستری ببینیم.

واقعیت این است که با افزایش سن، موی انسان رنگ خود را از دست می‌دهد. ما باید به موهای خاکستری شده خود افتخار کنیم. چرا که توانسته‌ایم با موفقیت به این سن برسیم و هزاران مشکل، سختی و خوشی را با موفقیت مدیریت کرده و به جایگاه فعلی خود برسیم.

چطور از موی طبیعی خاکستری خود مراقبت کنیم؟

با کاهش ملانین (رنگدانه مو) در موها، مو شفاف و بی‌رنگ (سفید) می‌شوند. علاوه بر این، جنس موها نیز تغییر خواهد کرد و شکننده‌تر، خشک‌تر و وز خواهد شد.

اگر موهای شما از قبل زبر بوده باشند، پس از خاکستری شدن این زبری بیشتر هم خواهد شد. بنابراین نیاز است که از این موها به درستی مراقبت شود.

نکات نگهداری و حفاظت از موی طبیعی خاکستری

از شامپوی تونر استفاده کنید

موی خاکستری طبیعی براق و درخشنده است. در واقع یکی از جذابیت‌های موی خاکستری همین درخشنده بودن آن است.

با این حال مواد موجود در ضد آفتاب، کرم‌ها و روغن‌های صورت، و همچنین آلاینده‌های محیطی و مواد معدنی موجود در آب باعث می‌شوند که موهای خاکستری طبیعی تغییر رنگ دهند.

تماس با این مواد می‌تواند رنگ درخشنده موهای خاکستری را از بین برده و تن زردی به موها بدهد. برای جلوگیری از زرد و بدرنگ شدن موهای خاکستری طبیعی می‌توان از شامپو تونر بنفش رنگ استفاده کرد. رنگ بنفش زردی را خنثی کرده و مانع از تغییر رنگ موهای خاکستری می‌شود.

از مکمل‌ها استفاده کنید

بسیاری از ما همگام با افزایش سن و خاکستری شدن مو، مشکل ریزش و کم پشت شدن موها را نیز تجربه می‌کنیم. برای غلبه بر این مشکل، می‌توان از مکمل‌های مو استفاده کرد.

مکمل‌های مختلفی برای مو وجود دارد که با مصرف آن‌ها ضخامت و سرعت رشد تارهای مو افزایش یافته و مثل قبل دوباره موها پرپشت خواهند شد. اینکه چه مکملی مناسب شماست با آزمون و خطا و کمک گرفتن از مشاورهای پوست و مو مشخص می‌شود.

از مو در برابر آفتاب محافظت کنید

موهای خاکستری در زیر نور آفتاب می‌سوزند و رنگ آن‌ها کدر و زرد رنگ می‌شود، بنابراین حتما قبل از بیرون رفتن از خانه باید آن‌ها را با کلاه پوشاند.

برای مثال وقتی در فضای باز هستید حتما کلاه بپوشید و ترجیحا موهایتان را ببافید و زیر کلاه بکشید تا از آن‌ها در برابر آفتاب محافظت شود. این کار باعث می‌شود که رنگ خاکستری براق موهای شما حفظ گردد.

از مو در برابر گرما محافظت کنید

موهای خاکستری به دلیل بافت و تخلخل بیشتری که دارند راحت‌تر می‌سوزند، بنابراین هنگام استفاده از وسایل حرارتی مو برای حالت دادن، باید بیشتر احتیاط کرد تا به موهای ظریف آسیب نرسد.

بهتر است از وسایل حرارتی با کیفیت و دارای کنترل دما استفاده نمود. به هیچ عنوان از دمای بالاتر از ۳۵۰ درجه برای موهای خود استفاده نکنید و هرگز بیش از چند ثانیه وسیله حرارتی را روی یک محل از موهای خود نگه ندارید.

برای خشک کردن موها از دمای پایین سشوار استفاده کنید. گرما می‌تواند بزرگترین دشمن موی خاکستری شما باشد، بنابراین با احتیاط از آن استفاده کنید.

از روبالشی ابریشم یا ساتن استفاده کنید

نکته نهایی برای حفظ سلامت موهای سفید این است که موهای خود را در طول خواب شب محافظت کنید. برای این کار می‌توانید:

1. موهایتان را به صورت گوجه‌ای بالای سرتان ببندید تا موها روی بالش کشیده نشود.

2. از رو بالشی ابریشم یا ساتن استفاده کنید. ابریشم یا ساتن اصطکاک کمتری با مو ایجاد کرده و از مو در برابر شکستگی، موخوره و الکتریسیته ساکن محافظت می‌کند.

سلبریتی‌ها و محبوبیت ترند موی سفید و خاکستری در بین آن‌ها

سلما هایک

خانم‌های بازیگر موهای سفیدشان را رنگ نمی‌کنند.

سلما هایک بازیگر و مدل هالیوودی در یک پست اینستاگرامی نوشت: «به ریشه (خاکستری) موهای خود افتخار کنید».

و در آن عکس موهای خاکستری خود را به نمایش گذاشت. او از آن دسته زنانی است که ظاهر طبیعی، بدون رنگ مو و تقریبا بدون آرایش را ترجیح می‌دهد.

هلن میرن

خانم‌های بازیگر موهای سفیدشان را رنگ نمی‌کنند.

طی چند سال گذشته، هلن میرن، بازیگر بریتانیایی، همیشه با موهای خاکستری رنگ که به مدل باب کوتاه شده است در انظار عمومی ظاهر شده است.

او چندان به رنگ کردن موهایش اهمیتی نمی‌دهد و می‌گوید: «من در رابطه با موهایم خیلی تنبل هستم! اگرچه که می‌دانم آرایشگران بسیار ماهر و شگفت‌انگیزی وجود دارند که می‌توانند موهایم را به زیبایی هرچه تمام‌تر شکل دهند، اما من از اینکه ساعت‌ها در سالن آرایشگاه بنشینم اذیت می‌شوم».

این برنده اسکار حتی گفته است که نه تنها موهایش را رنگ نمی‌کند، بلکه از هیچ وسیله حرارتی برای موهایش استفاده نمی‌کند. در مصاحبه‌ای که او با مجله ووگ داشت گفت:

” مادرم یک بار به من گفت” هرگز نگران پیر شدن نباش چرا که انقدر این پروسه جذاب است که هرگز نخواهی خواست دوباره ۲۵ساله شوی”. او در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ نیز با موهای نقره‌ای خود ظاهر شد.

دمی مور

خانم‌های بازیگر موهای سفیدشان را رنگ نمی‌کنند.

دمی مور نیز یکی از بازیگران مطرح هالیوود است که که از رنگ کردن موهای خود صرف نظر کرده و ترند موی خاکستری را کاملا پذیرفته است.

تارهای نقره‌ای موی این بازیگر در میان موهای قهوه‌ای شکلاتی او هنگام حضور در نمایشگاه گل چلسی، به وضوح قابل مشاهده بود.

دایان کیتن

خانم‌های بازیگر موهای سفیدشان را رنگ نمی‌کنند.

او پس از سال‌ها رنگ کردن، موهای خاکستری خود که در نتیجه افزایش سن پدیدار شده بودند را پذیرفته است. او اولین بار در سال ۲۰۱۴ با موهای خاکستری خود در گلدن گلوب ظاهر شد و پس از آن دیگر هرگز موهای خود را رنگ نکرد.

او می‌گوید: «موهای من الان سفید هستند. این موها مثل هاله‌ی نور پیرامون صورتم هستند. به نظر من افراد مسن با این رنگ مو خیلی چهره دلنشین‌تری دارند».

جودی فاستر

خانم‌های بازیگر موهای سفیدشان را رنگ نمی‌کنند.

جودی فاستر در اولین نمایش فیلم «Annette» و مراسم افتتاحیه هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم کن در ۶ جولای ۲۰۲۱ با تارهای موهای خاکستری طبیعی خود ظاهر شد. تارهای نقره‌ای در میان موهای صاف او کاملا نمایان بودند.

اندی مک داول

خانم‌های بازیگر موهای سفیدشان را رنگ نمی‌کنند.

اندی مک داول در جشنواره فیلم ۲۰۲۱ کن با لباس خیره کننده پرادا و موهای فر طبیعی خاکستری رنگ خود حضور یافت.

جمع‌بندی

شاید آن لحظه‌ای که تارهای موی خاکستری را بین موهایمان پیدا می‌کنیم برای بسیاری از ما لحظه سختی باشد. بعضی از افراد برای پوشاندن آن، موهای خود را رنگ می‌کنند.

با این حال یکسری از افراد معمولی و حتی مشهور نیز هستند که موهای خاکستری خود را کاملا پذیرفته و به ما نشان می‌دهند که این رنگ تا چه اندازه می‌تواند شگفت‌انگیز و زیبا باشد.

ترندهای از قبیل ترند موی سفید به افراد کمک می‌کند تا خود را آن گونه که هستند و با تمام زیبایی‌هایشان بپذیرند.

 

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا