آموزش و سرگرمیسرخط

تصاویر/ قدیمی‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران!

از نمونه این خودرو احتمالا یک یا تنها چند دستگاه باقی مانده است اما به جرات می‌توان گفت نمونه موجود در ایران با شماره شاسی ۱۳۰۸۹۸ سالم‌ترین نمونه «۵۰۰ کا» در دنیاست.

به گزارش وقت صبح به نقل از عصر ایران، در موزه خودروهای قدمی ایران یک دستگاه خودروی مرسدس بنز ۵۰۰ کا وجود دارد که از آن به عنوان کمیاب‌ترین خودرو بنز دنیا نام برده می‌شود.

قدیمی‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران دیده شد.

«بنز ۵۰۰ کا» با کد اتاق W۲۹ خودرویی اسپرت و مخصوص جاده است که در فاصله سال‌های ۱۹۳۴ تا ۱۹۳۶ میلادی (۱۳۱۳ تا ۱۳۱۵شمسی) تولید شد. این خودرو برای نخستین بار در نمایشگاه خودروی برلین در سال ۱۹۳۴ معرفی شد.

۵۰۰ کا پیک نظامی آلمانی ها!

آلمانی‌ها «۵۰۰ کا» را در جنگ جهانی دوم به عنوان پیک نظامی با قابلیت سرعت زیاد ساختند و به همین دلیل هم به نام «اتوبان کوریر» نیز شناخته می‌شود.

قدیمی‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران دیده شد.

این خودرو با حرف «K» که اول کلمه «Kompressor» یا همان سوپر شارژر است از مرسدس بنز ۵۰۰ سدان قابل تشخیص است.

قدیمی‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران دیده شد.

از ویژگی‌های این خودرو می‌توان به سواری نرم و راحت و هندلینگ عالی آن اشاره کرد. «کا ۵۰۰» مانند مدل ۳۸۰ دارای سیستم تعلیق با اکسل جناغی دوگانه در جلو و اکسل مفصلی ۲ تکه در عقب است که برای اولین بار در صنعت خودرو بکار برده شدند.

قدیمی‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران دیده شد.

«۵۰۰ کا» که هم اکنون در موزه خودروهای کلاسیک نگهداری می‌شود از جمله کمیاب‌ترین و با ارزش‌ترین خودروهای تاریخی ایران است. از نمونه این خودرو احتمالا یک یا تنها چند دستگاه باقی مانده است اما به جرات می‌توان گفت نمونه موجود در ایران با شماره شاسی ۱۳۰۸۹۸ سالم‌ترین نمونه «۵۰۰ کا» در دنیاست.

نوشته های مشابه

guest
7 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا