آموزش و سرگرمیسرخط

تصاویر تماشاگران ایرانی در بازی با ولز سوژه جهان شد!

دو روزنامه انگلیسی با انتشار تصاویر هواداران تیم فوتبال ایران در بازی با ولز گفتند که اشک‌های آن‌ها به دلیل اجبار بازیکنان به خواندن سرود جمهوری اسلامی ایران بوده است.

به گزارش وقت صبح به نقل از تسنیم؛ وب‌سایت روزنامه انگلیسی «اکسپرس» با انتشار تصاویر آقا و خانمی که در آغاز بازی ایران و ولز و هنگام پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، اشک می‌ریختند نوشته که دلیل اشک ریختن آن‌ها تهدید (مجبور شدن) بازیکنان تیم ملی ایران به خواندن سرود جمهوری اسلامی بوده است.

وب‌سایت روزنامه «دیلی میلی» نیز به نوعی این ادعا را تکرار کرده اما او نوشته که معلوم نیست آن آقایی که اشک می‌ریخت طرفدار نظام یا مخالف آن است.

این رسانه‌ها اما به این موضوع نپرداختند که آیا شادی بازیکنان پس از گل زدن و به جای آوردن سجده شکر پس از کسب سه امتیاز در برابر تیم ولز نیز اجباری بود؟

وب‌سایت‌های روزنامه‌های انگلیسی «دیلی مایلی» و «اکسپرس» در گزارش‌هایشان به اعتراضات اخیر در ایران نیز اشاره کردند و به برجسته‌سازی حواشی مسابقه ایران و ولز که تعدادی از افراد با تی‌شرت‌های زن، زندگی، آزادی به ورزشگاه رفته بودند یا اینکه پرچم ایران را دستکاری کرده بودند، پرداخت.

گفتنی است؛ ولز یکی از چهار کشوری است که همچنان زیر نظر پادشاهی بریتانیا اداره می‌شود. تیم فوتبال آن کشور روز جمعه 4 آذر در جریان مسابقات جام جهانی با دریافت دو گل از تیم ایران شکست خورد و برای راه‌یابی به مرحله بعد باید روز سه‌شنبه 8 آذر از سد انگلستان بگذرد.

گریه پرحاشیه تماشاگران ایرانی در قطر، سوژه جهانی شد

نوشته های مشابه

guest
3 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا