تصاویر/ بازیگران مشهور سینمای ایران که به خاطره ها پیوستند

در سینمای ایران بازیگران پیشکسوت و مشهوری وجود دارند که با وجود خاطرات خوشی که از آنها داریم ولی به فراموشی سپرده شده اند.

به گزارش وقت صبح به نقل از رکنا؛ سینما صنعت بی رحمی است و مدتی که از جلوی دوربین حاضر نشوید شما را از یاد خواهد برد. برخی بازیگران مطرح سینما این روزها کمتر دیده می شوند و کسی از حال آنها با خبر نیست. بازیگران فراموش شده سینمای ایران را ببینید.

فرامرز صدیقی

فرامرز صدیقی متولد اولین روز از بهار ۱۳۲۸ در شهرستان سقز کردستان است.او تحصیلات خود در رشته تئاتر را در دانشکده هنرهای زیبای تهران به پایان رساند.

فعالیت بازیگری صدیقی از همان اوایل ورودش به دانشگاه آغاز شد. او برای اولین,بار در نمایش «رستم و سهراب» به روی صحنه رفت. از دیگر نمایش‌هایی,که وی در آن بازی کرده می‌توان به «براونینگ»، «روزنه آبی»، «هفت درباری»،«بازرس»، «ارزش» و … اشاره کرد. او در همان سال‌ها فعالیت سینمایی خود را نیز با ساخت فیلم‌های ۸ میلی‌متری ازجمله «پشت اون کوه بلند» آغاز کرد.

بیشتر بخوانید: چهره های مشهوری که بیشتر از 3 بار ازدواج کردند!

اما در سال ۱۳۵۰ با بازی در فیلم سینمایی «چشمه» به کارگردانی آربی اوانسیان بود,که به‌صورت حرفه‌ای پا به عرصه سینما گذاشت. استاد صدیقی تجربه تدریس درزمینهٔ,بازیگرانی را نیز دارد. مهرانه مهین ترابی یکی از بازیگرانی است که اولین بار در کلاس‌های فرامرز صدیقی و توسط او کشف شده است.

بازی در فیلم «خاک و آتش» مهدی صباغ زاده آخرین حضور فرامرز صدیقی بر پرده نقره‌ای,سینما بوده است. دو سال پیش از آن نیز او در فیلم سینمایی «دختر آدم، پسر حوا»نقش کوتاهی داشت. این بازیگر دوست‌داشتنی در این سال‌ها در هیچ اثری حتی در سریال‌های تلویزیونی نیز بازی نکرده است.

فرامرز صدیقی بعد از ممنوع الکار شدن بسیاری از ستاره های سینمای ایران این,فرصت برای فرامرز صدیقی به وجود آمد تا بتواند جایگاه مهمی را در سینمای ایران به دست آورد .

رضا بابک

رضا بابک فارغ التحصیل لیسانس و فوق لیسانس تئاتر از دانشگاه ویلیام پترسون آمریکا و دکتری پژوهش هنر از دانشگاه هنر ایران می باشد، بجز بازی، استاد دانشگاه است.

هایده حائری

هایده حائری متولد ۲ فروردین ۱۳۳۳ در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس و فوق لیسانس تئاتر از دانشگاه ویلیام پترسون آمریکا و دکتری پژوهش هنر از دانشگاه هنر ایران می باشد، بجز بازی، استاد دانشگاه است

همسرش یکی از نوابغ معماری بود.

فریماه فرجامی

فریماه فرجامی از بازیگران فراموش شده متولد ۱۸ اردیبهشت ۱۳۳۱ در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس بازیگری از دانشگاه دراماتیک (هنر) قبل از انقلاب می باشد با گویندگی شروع کرد و از تئاتر به تلویزیون و سینما رفت و به اوج شهرت رسید.

فردوس کاویانی

فردوس کاویانی متولد سال ۱۳۲۰ در کرمان است ، زرتشتی است ، لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر را از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال ۱۳۵۰ دریافت کرد.

بهروز بقایی

بقایی در سال ۱۳۳۲ در تهران به دنیا آمد. دبستان و دبیرستان را در رودسر، هرزویل و رشت گذراند و پس از دریافت دیپلم برای تحصیل بازیگری و کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای دراماتیک به تهران آمد.

خروج از نسخه موبایل