آموزش و سرگرمی

تصاویر/ این زن از مرد شدن پشیمان است! / تلاش برای بازگشت به زنانگی

یک زن ۲۷ساله پس از عمل ماستکتومی (پستان برداری) و گرفتن هورمون‌های مردانه به مدت شش سال، پس از آنکه فهمید مرد بودن چیزی نیست که نمایانگر او باشد، دوباره در حال زن شدن است.

به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو، زنی که در ۱۸ سالگی فهمیده بود در بدنی که با آن به دنیا آمده راحت نیست، تصمیم گرفت تغییر جنسیت دهد.

عمل تغییر جنسیت

حالا بعد از گذراندن شش سال برای تکمیل این فرآیند، آلیا اسماعیل ۲۷ساله از ایالت میشیگان متوجه شده که هویت جدیدش نشان‌دهنده شخصیت او نیست و دوباره می‌خواهد زن شود.

آلیا اسماعیل از مرد شدن پشیمان شده بود.

آلیا در ۱۸ سالگی شروع به استفاده از ضمایر مردانه کرد و مردانه‌تر لباس پوشید. او در ۲۰ سالگی تحت عمل تغییر جنسیت قرار گرفت و برای افزایش تستوسترون هورمون مصرف کرد.

این زن ۲۷ساله در سال ۲۰۱۵ نام خود را به عیسی تغییر داد و در فوریه ۲۰۱۶ تحت عمل ماستکتومی دوبل قرار گرفت. اما در فوریه ۲۰۲۱ پس از آنکه متوجه شد می‌خواهد دوباره به وضعیت قبلی خود برگردد مصرف هورمون‌های مردانه را متوقف کرد و دوباره نام آلیا را برگزید.

آلیا اسماعیل از مرد شدن پشیمان شده است.

پشیمانی از تغییر جنسیت

این دختر ۲۷ساله می‌گوید از تصمیم خود برای جراحی یا مصرف هورمون پشیمان نیست: «زمانی که این کار را کردم لحظه‌ای کلیدی در زندگی‌ام برای کشف کسی بود که امروز هستم.»

او افزود: «خانواده‌ام در این رابطه بی‌طرف بودند. آن‌ها می‌دانستند که آنقدر قوی هستم که بتوانم دوباره خودم را در این سفر ناشناخته قرار دهم و به من افتخار می‌کردند که با خودم صادق بودم.»

آلیا گفت: «من مصرف هورمون‌ها را قطع کرده‌ام و لیزر موهای زائد انجام می‌دهم. برنامه دیگری ندارم اما می‌دانم در آینده همه چیز ممکن است تغییر کند.»

او گفت از زمان قطع مصرف هورمون هایش، میزان تستوسترون بدنش به شدت کاهش یافته اما سطح استروژنش ثابت مانده است. او می‌گوید نزدیک به هفت سال تستوسترون مصرف می‌کرد و بدنش به زمان نیاز دارد تا با شرایط سازگار شود.

آلیا اسماعیل از مرد شدن پشیمان است.

تجربه سخت

آلیا در مورد دورانی که پشت سر گذاشته بسیار صریح و بی‌پرده بوده و امیدوار است این موضوع به بقیه کسانی که با هویت خود دست و پنجه نرم می‌کنند کمک کند. او گفت:

«تصمیم گرفتن سخت است. مهم نیست تصمیمات چه هستند و من امیدوارم همه ما بتوانیم به جای اینکه ناامنی‌ها و قضاوت‌هایمان را به نمایش بگذاریم، ذهنی باز داشته باشیم و دلیل وقایع را بفهمیم.

همیشه لحظاتی وجود خواهد داشت که مردم را دچار سوءتفاهم کند. اما من نمی‌توانم اجازه بدهم این موضوع شکستم بدهد.»

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا