آموزش و سرگرمی

تربیت متفاوت فرزندان به سبک “آنجلینا جولی”

آنجلینا جولی برای تربیت فرزندان اصول خاص خود را دارد. او مادری دلواپس و باملاحظه است که اجازه داده فرزندانش دنیای خودشان را کشف کنند.

به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو؛ از قرار معلوم آنجلینا جولی دلش می خواهد همه ی آزادی ای که برایش در جایگاه یک چهره ی مشهور و تراز اول هالیوود امکان پذیر است، را به ۶ فرزندش، مدکس، پکس، زهارا، شایلو، ویوین و ناکس ببخشد.

تحقیقات موفقیت آمیز بودن این شیوه را به اثبات رسانده: اگر اجازه دهید فرزندتان خودش دنیا را کشف کند، این کار به بهبود سلامت روان اعضای خانواده، برقراری پیوند میان آن ها و برآورده شدن نیازهای عاطفی شان کمک می کند.

بیشتر بخوانید: کشف سنگ قبر “آنجلینا جولی” در باقر اباد/ عکس

در ادامه از اصول تربیتی ویژه ای خواهیم گفت که آنجلینا جولی برای پرورش فرزندان خود دارد.

۱- جولی تا مدت ها شیوه ای نامتعارف برای تحصیل فرزندانش در پیش گرفته بود

آنجلینا جولی از قرار معلوم به یک برنامه تحصیلی بین المللی به نام Lycée Française علاقمند بود. در این شیوه دانش آموز در خانه آموزش می بیند و می تواند دروس مختلف را بر اساس علائق خود انتخاب کند و هر زمان که مایل باشد، آن ها را کنار بگذارد با این حال، گفته می شود بعد از جدایی آنجلینا جولی و برد پیت از یکدیگر در سال ۲۰۱۶، آن ها به شیوه ی آموزش سنتی برای فرزندان خود روی آوردند.

درمورد شغل آینده ی آن ها هم هیچ اجبار و فشاری وجود ندارد. جولی در اینباره گفته: «هیچ کدام از بچه هایم دل شان نمی خواهد بازیگر شود.»

با این حال، اگر نظر ویوین تغییر کرد و تصمیم گرفت پا جای پای والدینش بگذارد، همین حالا هم یک مورد تجربه ی بازیگری قابل توجه در رزومه ی خود دارد: او در فیلم «مالفیسنت» (Maleficent) نقش کودکی شخصیت «آئورا» را بازی کرد، چون بچه های دیگر از آنجلینا جولی در گریم «مالفیسنت» می ترسیدند و حاضر به بازی کردن این نقش در کنار او نبودند.

۲- این آزادی به درس و مدرسه ی بچه ها محدود نمی شود

یکی از اولویت های آنجلینا جولی این است که ۶ فرزندش بتوانند خودشان را آنگونه که دل شان می خواهد ابراز کنند. او در اینباره گفته: «هیچ چیز بیشتر از این مرا خوشحال نمی کند که ببینم کسی تمام و کمال خودش است، با استایل و شخصیت منحصر به خودش.»

او اذعان کرده که استایل خودش در دوران مدرسه بسیار جلب توجه می کرد: «من سبکم پانک بود. عاشق لباس های چرمی و جوراب های فیش نت بودم.» بنابراین دیگر جایی برای سؤال باقی نمی ماند که به فرزندانش اجازه می دهدخودشان را آزادانه ابراز کنند یا نه.

۳- بقیه ی قوانین هم اصلاً سختگیرانه نیستند

جولی درباره ی ۶ فرزندش می گوید: «دلم نمی خواهد بچه هایی با رفتاری بی عیب و نقص باشند که فقط به حرف من چیزی را درست و پسندیده بدانند… آن ها باید خودشان را پیدا کنند.» این مسأله در مورد تغذیه ی آن ها هم صدق می کنند و آن ها هر چه دل شان بخواهد می خورند یعنی اجازه دارند هر زمان که مایل باشند هله هوله بخورند.

۴- با همه ی این ها محدودیت هایی هم به دلیل مسأله ی شهرت وجود دارد

آنجلینا جولی مادری دلواپس و باملاحظه است که دلش می خواهد فرزندانش را از جنبه های منفی شهرت حفظ کند، به همین دلیل اهمیت زیادی برای حریم شخصی آن ها قائل است.

به همین خاطر است که ۶ فرزند او نه در اینستاگرام نه در فیسبوک حضور ندارند، با اینکه جولی خود اذعان کرده که محدود کردن دسترسی آن ها به اینترنت کار دشواری است چون پدر و مادرها نمی توانند به همان سرعت بچه ها پا به پای تکنولوژی مدرن بیایند.

۵- جولی سعی می کند فرزندانش را از واقعیت های ناخوشایند طلاق هم حفظ کند

مواجهه با جدایی پدر و مادر برای فرزندان بسیار دشوار است، اما وقتی در رسانه ها هم از آن حرف زده شود و شایعاتی هم برایش ساخته شود، دشوارتر هم می شود. به همین دلیل آنجلینا جولی ترمیم خانواده اش به خاطر ادعاهای زیادی که درباره ی زندگی شخصی آن ها مطرح شده بود را در اولویت قرار داد.

او گفته فرزندانش شاهد دروغ های زیادی درباره ی خودشان بوده اند، با این وجود، هر ۶ تای آن ها بچه های بسیار شجاع و قوی ای هستند.

۶- قوانین او تنها در مورد فرزندانش صدق نمی کند

پدر آنجلینا جولی، جان ویت که خود بازیگری شناخته شده ای است هم با فرزندان او وقت می گذراند. مدت زمان زیادی نیست که جولی رابطه با پدرش را از سر گرفته، اما می گوید اینطور وقت ها (اشاره به دوران پس از جدایی اش) آن ها به پدربزرگ شان نیاز دارند.

با این حال، جولی یک قانون هم در مورد پدرش دارد؛ اینکه او نباید آن ها را وادار به بازی کردن با خود کند. به جایش باید برایشان قصه بخواند و باهم وقت بگذرانند.

نوشته های مشابه

guest
3 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا