بازار

تحصیل رایگان در آلمان چگونه است؟

متقاضیانی که قصد تحصیل رایگان در آلمان را دارند، باید آگاهی لازم را از شرایط تحصیل و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان را دارا باشند.

آلمان یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. یکی از ویژگی های مثبت این کشور برای دانشجویان بین المللی، تحصیل رایگان در این کشور می باشد. همین امر نیز موجب محبوبیت بیشتر کشور آلمان نزد دانشجویان بین المللی شده است.

مهاجرت به آلمان و تحصیل در دانشگاه های این کشور کار چندان آسانی هم نمی باشد. به همین خاطر متقاضیانی که قصد تحصیل رایگان در این کشور را دارند، باید آگاهی لازم را از شرایط تحصیل و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان را دارا باشند.

تحصیل پزشکی در آلمان

برای کسب آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر می توانید این مقاله را مطالعه نمایید و یا با مشاوران و کارشناسان مهاجرتی مشورت نمایید. روش های قانونی مهاجرت به آلمان بسیار زیاد می باش که هر کدام شرایط منحصر به فردی را دارا هستند. کشور آلمان یکی از کشور هایی است که شرایط مناسبی را برای کار و زندگی داراست.

نرخ بیکاری در این کشور نزدیک به 3 درصد است و هر ساله با کمبود نیروی کار ماهر مواجه می شود. به همین خاطر، دانشجویان می توانند اطمینان خاطر داشته باشند که پس از اتمام تحصیلات شان می توانند کار مناسبی را در این کشور پیدا کنند.

همچنین این کشور دانشگاه های معتبری را در سطح جهان در خود جای داده است که مدرک دریافت شده از آن دانشگاه ها در سراسر جهان اعتبار بالایی را داراست. علاوه بر این، تحصیل پزشکی در آلمان از محبوبیت زیادی برخوردار است؛ چرا که دانشگاه های پزشکی این کشور رتبه بالایی را در جهان دارا هستند و از مجهز ترین دانشگاه ها می باشند.

برای آگاهی از شرایط تحصیل، چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان و… تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

تحصیل در کشور آلمان برای دانشجویان بین المللی، در تمامی مقاطع امکان پذیرش است. در درجه اول دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، باید نسبت به اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند.

در صورتی که دانشجویان این نامه را از دانشگاه های آلمان نداشته باشند، به آنها ویزا تحصیلی تعلق نمی گیرد. برای اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های آلمان، تنها کافی است رزومه تحصیلی خود را به دانشگاه ارسال نمایید. در صورتی که رزومه تحصیلی شما مورد تایید دانشگاه باشد، برای شما نامه پذیرش تحصیلی ارسال می گردد.

نظام آموزشی در آلمان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید پس از دریافت نامه پذیرش، مدارک خود را به سفارت ارائه دهند. البته برای دریافت نامه پذیرش متقاضیان باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی تسلط داشته و دارای آیلتس یا مدرک زبان آلمانی در سطح B1 باشند.

علاوه بر این، برای تحصیل در مقطع کارشناسی، متقاضیان ایرانی باید کارنامه پذیرش در دانشگاه های سراسری در ایران را نیز دارا باشند. برای تحصیل در آلمان 2022 به صورت رایگان، متقاضیان باید دارای مدرک زبان آلمانی باشند؛ در غیر این صورت باید در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیل نمایند.

تحصیل در این مقطع نزدیک به 4 سال به طول می انجامد. دانشجویان در این مقطع اجازه کار پاره وقت برای تامین هزینه های زندگی خود را نیز دارا هستند.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، متقاضیان باید دارای مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی باشند. تحصیل در این مقطع نزدیک به 2 الی 3 سال به طول می انجامد و متقاضیان می توانند پس از اخذ مدرک در آلمان مشغول به کار شده و اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. برای اخذ پذیرش در این مقطع متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی با معدل و نمرات بالایی باشند.

تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان در صورتی که به زبان آلمانی تسلط داشته باشید رایگان است و در صورتی که مدرک این زبان را نداشته باشید می توانید در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی تحصیل نمایید.

تحصیل در مقطع دکترا در آلمان کمی سخت تر دو مقطع دیگر می باشد؛ چرا که متقاضیان باید دارای رزومه تحصیلی قوی تری باشند. تحصیل در این مقطع نزدیک به 4 سال به طول می انجامد. برای اخذ پذیرش از این مقطع متقاضیان باید دارای مقالات بین المللی، سوپروایزر، مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی و… باشند.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

دانشجویان بین المللی که در آلمان مشغول به تحصیل می باشند، می توانند پس از پایان تحصیلات شان در این کشور مشغول به کار شوند. آنها پس از اخذ مدرک تحصیلی شان به مدت 6 ماه فرصت دارند تا شغل مناسبی را پیدا نمایند. در صورتی که متقاضی بتواند شغل مناسبی را در این مدت زمان پیدا کند، می تواند نسبت به اخذ ویزا کاری آلمان اقدامات لازم را انجام دهند. در صورتی هم که در این مدت زمان موفق به پیدا کردن کار نشوند، باید به کشور خودشان بازگردند. برای اخذ اقامت دائم، متقاضیان باید نزدیک به 3 الی 5 سال در این کشور مشغول به کار باشند. مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان برای دانشجویانی که شرایط مناسبی را دارند، بهترین فرصت تلقی می شود.

یکی دیگر از نکاتی که برای مهاجرت به آلمان حائز اهمیت است، آگاهی از مدارک لازم جهت اخذ ویزا می باشد. فرایند اخذ ویزا تحصیلی برای دانشجویان کمی مشکل است؛ چرا که باید مدارک گفته شده از سوی سفارت را به صورت کامل ارائه دهند. در غیر این صورت با درخواست آنها موافقت نمی شود. توجه داشته باشید که برای بررسی مدارک تان، شما باید هزینه ای را به سفارت پرداخت نمایید. این هزینه پرداختی در صورت رد درخواست شما به هر علتی، عودت داده نمی شود. در نتیجه برای درخواست های بعدی باید هزینه گفته شده را دوباره پرداخت نمایید.

به همین خاطر آگاهی کامل از شرایط اخذ ویزا و مدارک لازم برای اخذ ویزا بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

هزینه های تحصیل در آلمان

از آنجایی که تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است، دانشجویان بین المللی هیچ هزینه ای را برای تحصیل پرداخت نمی کنند. در مقابل تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان رایگان نیست و متقاضیان باید هزینه بالایی را برای تحصیل در این دانشگاه ها پرداخت نمایند. توجه داشته باشید که برای پرداخت این هزینه ها، متقاضیان واجد شرایط می توانند نسبت به اخذ بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دولت آلمان استفاده نمایند. این بورسیه ها می تواند تمام و یا بخشی از هزینه های تحصیلی متقاضیان را پرداخت نماید.

بورسیه های ارائه شده در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بسیار متنوع تر از بورسیه های ارائه شده در مقطع کارشناسی می باشد؛ چرا که این مقطع هزینه زیادی نداشته و تعداد انگشت شماری بورسیه با ظرفیت های محدود ارائه می شود. در صورت تمایل به اخذ بورسیه های تحصیلی، شما می توانید در سایت دانشگاه های آلمان با ارائه مدارک ذکر شده، نسبت به اخذ بورسیه تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهید.

 

نوشته های مشابه

guest
1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا