ایران 1400سرخط

تایید صلاحیت ۷ کاندیدا جنجالی شد!

فهرست 7 نفره کاندیداهای تایید صلاحیت شده شب گذشته جنجال بزرگی به پا کرد، ردصلاحیت لاریجانی و جهانگیری بزرگترین شگفتی این لیست بود.

به گزارش وقت صبح به نقل از فرارو؛ سخنگوی شورای نگهبان از تایید صلاحیت کاندیداها خبر داد و در این باره اظهار کرد: “فقط ۷ نفر از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورا تایید صلاحیت شدند.”

او در پاسخ به سوالی درباره ادعای برخی رسانه‌ها برای رد یا تایید صلاحیت برخی افراد گفت: «از این موضوع اطلاع ندارم. اسامی را باید وزارت کشور اعلام کند.»

پیشتر عباسعلی کدخدایی از ارسال نامه اسامی نامزدهای تائید شده از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور در شب گذشته خبر داده بود.

شب گذشته خبرگزاری فارس لیست هفت نفره ای منتشر کرد و مدعی شد که این افراد برای انتخابات ریاست جمهوری تایید صلاحیت شده‌اند. براساس لیست فارس “ابراهیم رئیسی، سعید جلیلی، عبدالناصر همتی، محسن رضایی، محسن مهرعلیزاده، علیرضا زاکانی و امیرحسین قاضی زاده هاشمی” توانسته اند از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند.

این فهرست شب گذشته جنجال بزرگی به پا کرد، ردصلاحیت علی لاریجانی و اسحاق جهانگیری بزرگترین شگفتی لیست شورای نگهبان بود. حتی اصولگرایان هم در شبکه های اجتماعی از این ابراز نارضایتی کردند.

بیشتر بخوانید: کدخدایی: ۷ نفر از داوطلبان انتخابات 1400 تاییدصلاحیت شده‌اند

بسیاری معتقدند رقابت در این لیست معنایی ندارد

برخی دیگر می گویند این لیست در افکار عمومی کاملا به ضرر ابراهیم رئیسی است. عده‌ای هم خواستار توضیح شورای نگهبان درباره معیارهای معرفی این لیست شده‌اند.

اصلاح‌طلبان عملا در لیست منتشر شده نماینده ای ندارند، میانه‌رو ها نیز تنها محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی را دارند که البته هر دو چهره‌های سیاسی کاملا خنثی هستند.

در این بین این گمانه مطرح شده است که ممکن است با حکم حکومتی برخی نامزدها تائید صلاحیت شوند.

وزارت کشور تاکنون لیست نهایی انتخابات را اعلام نکرده است و این موضوع احتمال رایزنی مقامات ارشد سیاسی را تقویت می کند.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا