آموزش و سرگرمیسلامت و زندگی

می دانید «تاریخ انقضا» و «بهترین تاریخ مصرف» چه فرقی دارند؟

ویت‌رز، مارکس ‌اند اسپنسر، لیدل، تسکو و سوپرمارکت‌های دیگر خریداران را تشویق می‌کنند تا خودشان قضاوت کنند.

به گزارش وقت صبح به نقل از ایندپندنت، فروشگاه‌ها برای کاهش دورریز غذا در بریتانیا بیشتر تلاش می‌کنند و فروشگاه ویت‌رز (Waitrose) از خرده‌فروشانی است که به‌تازگی از شر «بهترین تاریخ مصرف» روی صدها محصول خود رها شده است.

این غول خواربارفروشی به شرکت‌هایی مانند مارکس‌اند اسپنسر (Marks & Spencer) – که اوایل این ماه «بهترین تاریخ مصرف» را از روی بیش از ۳۰۰ محصول میوه و سبزی‌ها برداشت – و لیدل (Lidl) و تسکو (Tesco) در انجام این کار می‌پیوندد.

تسکو اولین شرکتی بود که در سال ۲۰۱۸ تاریخ‌ها را از روی بیش از ۱۰۰ محصول غذایی تازه حذف کرد.

علاوه بر این، موریسونز (Morrisons) برنامه‌هایی را برای حذف «تاریخ انقضای» شیر در ماه ژانویه اعلام کرد.

سردرگمی در مورد «بهترین تاریخ مصرف» و «تاریخ انقضا» ممکن است به این منجر شود که افراد به‌جای آن‌که از عقل خودشان برای تعیین این‌که محصول خراب شده است یا نه استفاده کنند، غذا را زودتر از موعد دور بریزند.

بر اساس برنامه اقدام در مورد پسماند و منابع (WRAP) هر ساله در سراسر بریتانیا تقریبا چهار و نیم میلیون تن غذا در میان خانوارها هدر می‌رود.

ارزش کل آن را حدود ۱۴ میلیارد پوند که معادل ۷۰۰ پوند در سال برای یک خانواده متوسط ​​دارای فرزند است تخمین می‌زنند.

جیمی کرامی، یکی از بنیانگذاران «تو گود تو گو» (Too Good To Go) می‌گوید: «برچسب‌گذاری تاریخ موضوع گیج‌کننده‌ای برای مصرف‌کنندگان است و همچنان خواهد بود.»

«این شبهه، به هدر دادن مواد غذایی در مقیاس زیاد در سراسر جامعه منجر می‌شود – ۱۰ درصد از کل دورریزهای مواد غذایی در اروپا به سردرگمی برچسب‌گذاری تاریخ مربوط می‌شود.»

در اینجا آنچه را که باید در مورد تفاوت بین «تاریخ انقضا» و «بهترین تاریخ مصرف» بدانید آورده شده است و این‌که چه اقلام غذایی را می‌توانید در تاریخ دیرتری استفاده کنید.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا