آموزش و سرگرمی

بیماری سخت “ترانه علیدوستی” فاش شد؟

ترانه علیدوستی به بیماری «کلاستروفوبیا» یا ترس از محیط سربسته مبتلا است و به همین دلیل نمی تواند از اتوبوس ، مترو و آسانسورهای بدون آینه استفاده کند.

به گزارش وقت صبح، آنطور که در توییتر این بازیگر عنوان شده، ترانه علیدوستی ازسگر سرشناس و مطرح که این روزها در جشنواره کن بسیار خوش درخشید به بیماری “کلاستروفوبیا” یا ترس از محیط سربسته مبتلا است.

ترانه علیدوستی بعد از بازی در فیلم سینمایی «من ترانه 15 سال دارم» در سال 1387 و در سن 25 سالگی با فیلم سینمایی «درباره الی» به اوج شهرت خودش رسید.

اما نهایت شهرت او در سال 93 و با سریال «شهرزاد» در شبکه خانگی برایش اتفاق افتاد . در سال 1396 هم با فیلم سینمایی «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی بسیار درخشید.

جایزه ادبی

این چهره که به زبان انگلیسی بسیار مسلط است، جایزه ادبی پروین اعتصامی را پنجمین دوره برگزاری آن در قسمت ادبیات داستانی با ترجمه کتاب «رویای مادرم» تألیف آلیس مونرو کسب کرد و چندین کتاب پرفروش و پرطرفدار دارد.

ترانه علیدوستی علاوه بر زبان انگلیسی به زبان آلمانی هم مسلط است و علت آن هم زندگی کردن او در آلمان به واسطه بازی پدرش در تیم باشگاهی کشور آلمان بین سال های 65 تا 67 بوده است. ترانه که در ان سال ها 3 ساله بود کنار زبان مادری اش زبان آلمانی را هم آموخت.

ازدواج و همسر

ترانه علیدوستی در سال 90 و سن 26 سالگی با آقای «علی منصور» ازدواج کرد ثمره این ازدواج دختری به نام «حنا» است.

شایعات مختلفی از همسر خانم بازیگر منتشر شده است اما وی نه مقیم لندن است و نه تاجر. اما تجربه بازیگری دارد.

زندگی شخصی ترانه علیدوستی از بیماری عجیب تا مرگ برادر !

نوشته های مشابه

guest
4 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا