اقتصاد

بودجه مورد نیاز برای رهن آپارتمان در چیتگر+جدول قیمت

رهن کامل آپارتمان در چیتگر امسال حداقل ۴۰۰، ۵۰۰ میلیون هزینه دارد؛ اما برخی صاحبخانه‌ها روی ارقام میلیاردی حساب باز کردند.

به گزارش وقت صبح به نقل از فرارو؛ بین جدید‌ترین آگهی‌های منتشر شده تحت عنوان رهن کامل آپارتمان در چیتگر، تا چشم کار می‌کند واحد‌های بزرگ متراژی دیده می‌شوند. که مالک آن‌ها فقط در ازای یک سال اجاره از مستاجر بین یک تا سه میلیارد دریافت می‌کنند. درحالی که با این پول همین الان می‌شود در محله‌های ارزان قیمت پایتخت صاحب خانه شد.

در آخرین داده‌های رسمی که به زمستان پارسال تعلق دارد، قیمت آپارتمان در چیتگر به‌طور متوسط به متری ۵۱ میلیون افزایش پیدا کرد و الان بابت خیلی از واحد‌های نوساز بیش از ۱۰۰ میلیون ردوبدل می‌شود.

رهن کامل آپارتمان در چیتگر توسط مالک واحد سه‌خوابه درحالی دقیقا سه میلیارد تومان اعلام شده که با این پول هنوز می‌شود در یک سری از محله‌های ارزان قیمت تهران سراغ خرید آپارتمان رفت.

گران‌ترین گزینه‌های پیشنهادی برای رهن کامل آپارتمان در چیتگر

مثل واحد ۱۰۰ متری و دوخوابه که در یافت‌آباد آگهی شده و فروشنده آن دقیقا همین عدد را به‌عنوان رقم پیشنهادی در کادر مربوط به قیمت گذاشته است.

آپارتمان موردنظرمان در چیتگر ۱۶۰ متری است و به‌اسم کلید‌نخورده و نوساز بین گزینه‌های رهن کامل آپارتمان در چیتگر قرار گرفته است.

به‌قول املاکی‌ها فول‌امکانات است و با امکانات کامل مثل آسانسور، انباری و پارکینگ به مستاجر تحویل داده می‌شود و از آن طرف مالک تمایلی به تبدیل رهن و اجاره ندارد.

در محدوده کوهک که یکی از محله‌های مجاور دریاچه چیتگر به‌حساب می‌آید، واحد ۱۶۰ متری دیگری برای رهن کامل آپارتمان در چیتگر آگهی شده است.

رهن کامل این واحد دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است و در شهرری که یکی از جنوبی‌ترین مناطق تهران است، آپارتمان ۷۲ متری که سال ۹۰ ساخته شده را با این قیمت برای فروش گذاشتند.

واحد ۱۶۰ متری که در چیتگر به‌شکل رهن کامل اجاره داده می‌شود، سه‌تا اتاق خواب دارد که یکی از آن‌ها به‌شکل مستر ساخته شده و صاحبخانه به کلیدنخورده بودن و چیز‌هایی مثل سالن بزرگ و پرده‌خور و حضور دائمی سرایدار در ساختمان کرده اشاره کرده است.

واحد‌هایی که تا اینجا بررسی کردیم البته جزو گران‌ترین گزینه‌های پیشنهادی برای رهن کامل آپارتمان در چیتگر هستند و الان حداقل بودجه مورد نیاز برای این سبک اجاره‌نشینی در چیتگر به‌حدود ۴۰۰، ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است.

ارزان ترین موردهای رهن کامل

مالک آپارتمان ۶۵ متری که یک اتاق خواب دارد، برای یک سال رهن کامل واحدش ۴۰۰ میلیون طلب کرده است. جزو ارزان‌ترین گزینه‌ها برای رهن کامل آپارتمان در چیتگر است که مثل مورد‌های قبلی چیزی به‌اسم امکان تبدیل رهن و اجاره دیده نمی‌شود.

از طرفی واحد بدون امکاناتی مثل پارکینگ و انباری اجاره داده می‌شود و با اینکه در طبقه سوم قرار دارد، در ساختمان خبری از آسانسور نیست.

رهن کامل آپارتمانی دوخوابه و ۷۶ متری هم توسط صاحبخانه دیگری ۴۵۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده و در امکانات این یکی فقط انباری به‌چشم می‌خورد و واحد از داشتن نعمت آسانسور و پارکینگ محروم است.

از طرف یکی از املاکی‌های آن محدوده تهران، واحد ۱۰۰ متری برای رهن کامل آپارتمان در چیتگر آگهی شده و مستاجر برای اینکه نیازی به پرداخت ماهانه کرایه‌خانه نباشد، باید در همان قدم اول بابت واحدی که در طبقه سوم قرار دارد و آسانسور ندارد، ۵۰۰ میلیون تومان به‌عنوان رهن کامل به‌حساب صاحبخانه واریز کند.

حالا اگر به‌جای اینکه فقط دنبال ارزان‌ترین گزینه‌ها باشیم و سراغ یک خانه کاملا معمولی با امکاناتی مثل آسانسور و پارکینگ برویم، رقم پیشنهادی صاحبخانه‌ها به چقدر می‌رسد.

رهن کامل آپارتمانی ۱۱۰ متری در شهرک شهید خرازی که جزو محله‌های نزدیک به دریاچه چیتگر است، ۷۰۰ میلیون آب می‌خورد. امکان تبدیل رهن و اجاره برای این واحد هم وجود ندارد و از آسانسور، پارکینگ و انباری باید به‌عنوان امکانات آن اسم ببریم.

بودجه مورد نیاز برای رهن کامل آپارتمان در چیتگر

متراژ عمر بنا امکانات مبلغ رهن کامل
160 متر نوساز فول‌امکانات سه میلیارد تومان
160 متر نوساز فول‌امکانات 2.8 میلیارد تومان
117 متر نوساز فول‌امکانات 900 میلیون
110 متر پنج سال بدون انباری 700 میلیون
100 متر 15 سال بدون آسانسور 500 میلیون تومان
76 متر 13 سال بدون پارکینگ و آسانسور 450 میلیون تومان
65 متر 17 سال بدون پارکینگ و آسانسور 400 میلیون تومان

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا