اقتصادسرخط

بنزین ۲۰ هزار تومانی چقدر جدی است؟

ماجرای سهمیه بنزین ۲۰ هزار تومانی حتی در حد طرح هم مطرح نبوده و تنها یک وعده انتخاباتی است.

به گزارش وقت صبح به نقل از  تجارت‌نیوز، چند روز پیش رامین مهمان‌پرست، کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ در یک مصاحبه گفته بود: «سهمیه فعلی سوخت عادلانه نیست و ممکن است فردی صاحب ده ماشین باشد و فرد دیگر، حتی یک ماشین هم نداشته باشد. بنابراین، بهتر است بر اساس کد ملی، به افراد بالای ۱۸ سال ماهیانه ۳۰ لیتر بنزین و ۳۰ لیتر گازوییل پرداخت شود و در آخر ماه، مقدار باقی‌مانده را لیتری ۲۰ هزار تومان از مردم بخریم.»

این موضوع حالا دهان به دهان می‌چرخد و عده زیادی تصور کرده‌اند که این خبر به زودی اتفاق می‌افتد اما سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در این زمینه توضیح می‌دهد:

یک کاندیدا آمده و برنامه احتمالی آینده خود را اعلام کرده است. به نظر من درباره این موضوع فقط باید با همان فرد صحبت شود، چون ما در این سازمان تا به حال چنین طرحی نداشته‌ایم.

بنزین ۲۰ هزار تومانی؛ یک وعده انتخاباتی

فاطمه کاهی همچنین ادامه می‌دهد: وعده بنزین ۲۰ هزار تومانی تنها یک وعده انتخاباتی است و ارزش دیگری ندارد.

او تاکید می‌کند: «اصلا طرحی درباره بنزین ۲۰ هزار تومانی نبوده است که بخواهیم آن را تکذیب کنیم و این موضوع حتی در قالب طرح هم ارایه نشده بود.»

سخنگوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی همچنین توضیح می‌دهد که فعلا بنا نیست هیچگونه تغییری در قیمت یا سهمیه بنزین رخ دهد.

او در ادامه تاکید می‌کند که هیچ برنامه‌ای هم برای تک‌نرخی کردن قیمت بنزین وجود ندارد و مردم اخبار رسمی درباره بنزین را از پایگاه اطلاع رسانی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی دنبال کنند.

بنزین سهمیه‌ای در جایگاه‌های سوخت لیتری ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد هم از قرار لیتری ۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا