ویدئو/ خلاقیت شگفت‌انگیز ژاپنی‌ها در ساخت سُس!

ویدئو/ خلاقیت شگفت‌انگیز ژاپنی‌ها در ساخت سُس!
کد خبر : ۲۱۸۳۲۶
0

ژاپنی ها از قدیم مشهور به خلاق بودن و انجام کارهای مبتکرانه بودند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش وقت صبح، در این ویدئو می بینیم که یک ایرانی بسته بندی جالب سس در ژاپن را توضیح می دهد.

آیا ژاپنی‌ها بالاترین IQ را در دنیا دارند؟ 

ضریب هوشی (IQ) معیاری برای سنجش هوش انسان است. افرادی که می‌خواهند ضریب هوشی خود را اندازه گیری کنند، تست‌های استانداردی را انجام می‌دهند و نمره‌ای دریافت می‌کنند که سطح هوش آن‌ها را رتبه‌بندی می‌کند. هر چه نمره ضریب هوشی فرد بالاتر باشد، آن شخص باهوش‌تر در نظر گرفته می‌شود. 

خبرآنلاین: نمرات IQ معمولاً منعکس کننده کیفیت آموزش و منابع در دسترس مردم در منطقه جغرافیایی محلی خود است. مناطقی از جهان با نمرات IQ پایین تر، به ویژه در زمینه آموزش، در مقایسه با کشورهایی با نمرات IQ بالاتر، معمولاً فقیرتر و کمتر توسعه یافته هستند. 

بسیاری از محققان همچنین از IQ برای تعیین باهوش‌ترین کشورهای جهان استفاده می‌کنند. نقشه ضریب هوشی بالا بسته به اینکه میانگین نمره IQ چقدر بالا باشد، هر کشور را تحت الشعاع قرار می‌دهد. 

بر اساس مطالعه سال ۲۰۱۹ توسط محققان ریچارد لین و دیوید بکر در مؤسسه اولستر، بالاترین میانگین نمرات IQ در جهان متعلق به ژاپنی‌ها است و شهروندان تایوان و سنگاپور در پشت سر قرار دارند. 

لازم به ذکر است که مطالعات لین، در عین جامع بودن، باعث ایجاد بحث‌های قابل توجهی می‌شود. برخی از محققان مخالف تکنیک‌هایی هستند که لین برای محاسبه تخمین‌ها در صورت کمبود داده‌ها استفاده می‌کند. 

احتمال تفسیر اشتباه

برخی دیگر ادعا می‌کنند که لین، داده‌های خود را برای حمایت از نتایجی که هم از نظر علمی نادرست هستند و هم از برتری سفیدپوستان حمایت می‌کنند، اشتباه تفسیر می‌کند. 

همانطور که داده‌ها نشان می‌دهد، طیف گسترده‌ای از میانگین نمرات IQ در سراسر جهان وجود دارد. برخی از محققان کشورهای جهان را بر اساس میانگین نمرات IQ آن‌ها به دسته‌های رتبه‌بندی شده تقسیم می‌کنند. 

این میانگین‌ها با بررسی میانگین نمره کشور در آزمون‌های IQ استاندار، سپس تنظیم دقیق آن نمرات با اندازه‌گیری‌های اضافی مانند ارزیابی‌های ملی ریاضی و علوم و در عین حال در نظر گرفتن کیفیت کلی به دست آمده‌است. 

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که IQ تنها راه برای اندازه گیری هوش نیست. در واقع راه‌های مختلفی برای جستجوی باهوش‌ترین کشورهای جهان وجود دارد و بسیاری از آن‌ها هیچ ارتباطی با ضریب هوشی متوسط ندارند. 

برای مثال، می‌توانید نمرات آزمون‌های آکادمیک هر کشور، احتمال «گسترش مرز دانش» و معرفی فناوری‌های داده جدید (شاخص سرمایه اطلاعاتی) یا حتی تعداد جوایز نوبل را که هر کشور برنده شده است، مقایسه کنید. 

در واقع، شما حتی می‌توانید هر سه آمار را با هم ترکیب کنید.

۱
ارسال نظر