دلخوری شدید حسن یزدانی از مجری باسابقه تلویزیون

دلخوری شدید حسن یزدانی از مجری باسابقه تلویزیون
کد خبر : ۲۱۸۸۹۹
1

چندی پیش بود که گفت‌وگوی خبرنگار «اعتماد» با گزارشگر مطرح کشتی سر و صدای زیادی به‌پا کرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش وقت صبح، عامل درخصوص تفاوت فوتبالیست‌ها با ورزشکارانی مثل حسن یزدانی که پرافتخارترین کشتی‌گیر تاریخ کشورمان است، به پاداش نهصد میلیونی یزدانی اشاره کرد، مبلغی که با آن بخشی از هزینه ازدواجش تامین شد. 

اگرچه حضور در مسابقات آسیایی با کتف آسیب‌دیده ریسک بزرگی بود اما کشتی‌گیر کشورمان برای تامین مخارج زندگی این خطر را به جان خرید و از طرفی با کسب خوش‌رنگ‌ترین مدال در هانگژو تا حدودی مرهمی بر زخم شکست فینال مسابقات جهانی گذاشت. 

ناراحتی حسن یزدانی

حالا براساس اطلاعاتی که به خبرنگار «اعتماد» رسیده حسن یزدانی از اینکه مشکلات مالی‌اش رسانه‌ای شده ناراحت است. 

یزدانی که به تازگی به جرگه متاهلین پیوسته و پس از انجام عمل جراحی روی کتف مصدومش به استراحت می‌پردازد گلایه‌هایش را به گوش هادی عامل رسانده است و با مناعت طبعی که دارد به او گفته درست که زندگی سخت است اما عنوان کردن آن در رسانه‌ها که تعابیر مختلفی از آن می‌شود، صحیح نیست. 

گزارشگر مطرح و بی‌حاشیه کشورمان هم که نیتی به جز جلب‌توجه بیشتر مسوولان ورزش به ورزشکاران سایر رشته‌ها به خصوص رشته‌های انفرادی مثل کشتی نداشت و حرف دل بسیاری از ورزشکاران را به زبان آورد سعی کرد به شکلی از کاپیتان تیم ملی کشتی دلجویی کند. 

عامل حتی در گفت‌وگو با رسانه‌ها به صورت رسمی از یزدانی عذر خواست. اما مناعت طبع حسن یزدانی به دل‌مان نشست. 

یزدانی که ورزشکار کم‌حرفی محسوب می‌شود در تمام سال‌های دوران قهرمانی برای شادی دل مردم تلاش کرده ولی هیچ‌گاه از مشکلات و موانع برای رسیدن به اهدافش صحبت نکرده است. 

حسن یزدانی از هادی عامل دلخور شد.

مناعت طبع حسن یزدانی

او برخلاف بعضی فوتبالیست‌ها که برای چند هفته حقوق و پاداش آنچنانی‌خودشان دست به اعتصاب می‌زنند و دل هواداران تیم‌های‌شان را می‌لرزانند هیچ‌گاه برای مردم طاقچه بالا نگذاشته است. 

او حتی وقتی با خبرنگاران مواجه شد و از او در مورد حواله‌های خودرو سوال کردند برخلاف بسیاری از هم‌تیمی‌هایش که به حق از این تبعیض‌ها انتقاد داشتند هیچ گلایه‌ای را مطرح نکرد. 

اما سوال اینجاست که چرا باید یک قهرمان تا این حد شناخته شده و افتخارآفرین در کشورمان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کند؟ 

درآمد تیلور

با یک قیاس ساده از زندگی خارج از دنیای قهرمانی یک ورزشکار در سطح حسن یزدانی شاید بهتر بشود موضوع را درک کرد. دیوید تیلور اصلی‌ترین رقیب حسن یزدانی یک امریکایی است. 

وی به جز پاداش‌ها و حقوق خوبی که از طریق کشتی به دست می‌آورد در تجارت هم درآمد هنگفتی دارد تا جایی که به لحاظ مالی کاملا بی‌نیاز است. 

تیلور با نام مستعار مرد جادویی با همکاری آدیداس یک خط تولیدی پوشاک کشتی با عنوان M۲ را دراختیار دارد و به اتفاق همسرش مدیریت یک فروشگاه بزرگ آبمیوه‌فروشی را هم دراختیار دارد. 

او یک زندگی‌کاملا روتین دارد و به‌موقع و با شناسایی استعداد وارد دنیای قهرمانی شده و سر فرصت ازدواج کرده و دغدغه خاصی ندارد. او با هزار و یک فشار روزانه مواجه نیست و تنها به فکر کشتی گرفتن است. 

همین مقایسه ساده می‌تواند اثبات کند که نگاه به ورزش و ورزشکاران حرفه‌ای در دو کشور تا چه حد جدی و قابل اعتنا است. 

اگر متوجه این شرایط باشیم می‌توانیم موفقیت‌های حسن یزدانی را بهتر درک کنیم و به دنبال پاسخ برای این پرسش باشیم که آیا اگر تیلور هم شرایط مشابه با یزدانی را داشت می‌توانست با خاطر جمع و خیالی آسوده کشتی بگیرد و تا این اندازه موفق باشد؟ 

منبع: اعتماد

۱
ارسال نظر
  • امین

    ممنون که اینقدر با ظرافت این متن رو نوشتید. خیلی باید هوای امثال حسن یزدانی رو از همه جهت داشت. حمله و زیر سوال بردن خانوادش میتونه کاملا خودش رو هم تحت فشار قرار بده. لطفا کمک کنید کسی رو که همه چیزش رو برای شادی مردم گذاشته.