ماجرای عجیب یک سرقت توسط یک سینماگر سرشناش

ماجرای عجیب یک سرقت توسط یک سینماگر سرشناش
کد خبر : ۲۱۹۳۲۱
0

لیلا بوشهری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون اشاره‌ای به ماجرای یک سرقت که منجر به تغییر مسیر زندگی‌اش شد، کرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش وقت صبح، لیلا بوشهری که شروع فعالیت تئاتر او در ۱۵ سالگی به عروس دریا (سعید بهروزی ۱۳۷۰) و در سینما به جهنم سبز (اسماعیل براری ۱۳۷۴) به عنوان نقش اصلی این اثر برمی‌گردد اظهار داشت: 

گذراندن دوره حرفه‌ای فیلمسازی با اساتید مهم آن دوره از جمله مرحوم آتیلا پسیانی، بهرام بیضایی و… همچون گنجینه و سرمایه‌ای ارزشمند برایم بود که توانستم با بازی در نقش‌های مختلف از آموزش آن‌ها وام بگیرم. 

قبل از این‌که برای بازی در جهنم سبز انتخاب شوم از ۱۴ سالگی آموزش بازیگری می‌دیدم و در هنرستان هنرهای تجسمی نیز گرافیک، مجسمه‌سازی و نقاشی را گذرانده بودم. بر این اساس گریم چهره خود را در این فیلم به عهده گرفتم. 

یک سرقت مسیر زندگی‌ام را عوض کرد

بازیگر فیلم سینمایی حکم (مسعود کیمیایی ۱۳۸۳) به اثرات یک حادثه سرقت اشاره کرد که منجر به تغییر مسیر زندگی‌اش شد و گفت: 

به خاطر همین سرقت من دچار مشقاتی شدم که باعث شد برخی کارهای تصویر را که اصلا مشتاق هم نبودم بپذیرم. 

با وجود این که فرد سارق از همکاران سینمایی‌ام بود و زندگی من را به شدت دچار بحران کرد اما بعد از فوت شدنش او را بخشیدم و هرگز نامی از این همکار نبردم و نمی‌برم. 

بازیگران به راحتی انتخاب می‌شوند و این راه را برای ورود بسیاری از بازیگران و حتی نابازیگران به این عرصه را باز کرد.

سرقت از لیلا بوشهری توسط یک سینماگر سرشناش انجام شد.

کم کاری در سینما

بوشهری در این باره که چرا در عرصه سینما کم‌کار شده؟ اظهار داشت: کارها شکل دیگری به خود گرفته و تهیه‌کننده‌ها و کارگردان‌ها به سمت دیگری رفته‌اند؛ 

در گذشته سینمای ما نگاتیوی بود و بازیگران هم به درستی انتخاب می‌شدند چون سینمای نگاتیو و خود نگاتیو برای تهیه‌کننده بسیار هزینه‌بر بود. 

اما با شروع سینمای دیجیتال این اتفاق تقریبا از بین رفت و بازیگران به راحتی انتخاب می‌شوند و این راه را برای ورود بسیاری از بازیگران و حتی نابازیگران به این عرصه باز کرد. 

این هم ناگفته نماند که دیجیتالی شدن سینما باعث ورود برخی به این عرصه شد که حتی ساده‌ترین مفاهیم بازیگری و کارگردانی را نمی‌دانستند و فقط به دنبال کاسبی بودند. 

آخرین کار لیلا بوشهری به سریال ۵۲ قسمتی آزادی مشروط به کارگردانی مسعود ده‌نمکی برمی‌گردد. 

منبع: ایرنا

۰
ارسال نظر