مردم دوست ندارند این خانم بازیگر را در نقش‌های منفی ببینند!

مردم دوست ندارند این خانم بازیگر را در نقش‌های منفی ببینند!
کد خبر : ۲۱۷۹۵۴
0

از دهه ۶۰پا به دنیای بازیگری گذاشت و با بازی در آثار به‌یادماندنی چون آیینه، رعنا، دردسر والدین و… بخشی از خاطرات دیداری و شنیداری مخاطبان تلویزیون و سینما را ساخت.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش وقت صبح، فاطمه گودرزی با چهره دلنشین، نگاه معصوم و حس باورپذیری که در ایفای نقش‌های مثبت و مادرانه داشت، در این سال‌ها بیشتر اوقات در قامت مادری از طبقه متوسط ظاهر می‌شد و حالا با کوله‌باری از تجربه و دانش بازیگری، دوست دارد تصویر زنی قوی از طبقه پایین جامعه را بازی کند. 

به بهانه حضور این هنرمند در سریال‌های محرمانه و سایه‌باز که این شب‌ها از شبکه ۳سیما و نمایش خانگی درحال پخش است، با او همکلام شدیم. 

*چه ویژگی‌ای در سریال محرمانه دیدید که به این مجموعه پیوستید؟ 

وقتی این کار پیشنهاد شد، دیدم قصه سریال درباره فعالیت کادر درمان در دوره کروناست. همه ما می‌دانیم که در آن روزهای تلخ و سیاه، کادر درمان جانشان را کف دستشان گذاشتند و به مردم کمک کردند و ما به نوعی مدیون آن‌ها هستیم. دلیل اصلی حضورم در این مجموعه، تشکر از کادر درمان بود البته نقش پیشنهادی را هم دوست داشتم. 

*تجربه بازی جلوی دوربین کارگردان این مجموعه چطور بود؟ 

آقای معظمی را از دور می‌شناختم. کارشان را بلدند، سختگیری‌های بی‌مورد ندارند و کار کردن با او تجربه خوشایندی است. 

*فکر می‌کنید این سریال مورد پسند مخاطبان قرار گرفته است؟ 

من فکر می‌کنم کسانی که اهل تماشای تلویزیون هستند، این سریال را دیده و پسندیده‌اند، اما این واقعیت است که بخشی از مردم هم به تماشای تلویزیون عادت ندارند. 

*در فضای مجازی و واقعی بازخوردی هم از حضور در این سریال گرفته‌اید؟ 

دوستان و آشنایان که کار را دیدند از کلیت فیلمنامه و قصه خوش‌شان آمده و تعریف می‌کنند. در فضای مجازی هم می‌بینم که دوستداران که به من محبت دارند از سریال تعریف و حمایت کرده‌اند و من قدردان حمایت‌هایشان هستم. 

مردم دوست ندارند فاطمه گودرزی را در نقش‌های منفی ببینند.

*به‌نظر خودتان بعد از بازی در کدام فیلم و سریال در میان مردم شناخته شدید؟ 

بعد از اکران فیلم می‌خواهم زنده بمانم مردم من را شناختند. یادم هست برای اکران آن فیلم به مشهد رفته و کل عوامل فیلم سوار اتوبوس بودیم؛ به قدری تجمع و استقبال مردم زیاد بود که اتوبوس را هل می‌دادند. 

آن وقت‌ها موبایل نبود که مردم با بازیگرها عکس یادگاری بگیرند، همه می‌خواستند امضا بگیرند. در تهران هم هر جا می‌رفتم مردم ابراز لطف می‌کردند و می‌گفتند چندین بار برای تماشای فیلم به سینما رفته‌اند. 

حتی یکی می‌گفت ۱۶بار به سینما رفته و فیلم را تماشا کرده و… این موضوعات برایم خیلی جذاب بود چون یکی از عوامل فروش فیلم دفعات دیده‌شدنش است. 

*ورودتان به دنیای بازیگری از طریق معرف بود؟ 

آشنایی دوری با آقای داوود میرباقری داشتم و می‌گفتند تو بازیگر خوبی می‌شوی و سال ۶۶ برای بازی در سریال رعنا از من دعوت کردند. بعد از این سریال، کارگردان‌های دیگر هم من را شناختند. 

*اوایل دهه ۷۰برای بازی در فیلم غزال سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را در جشنواره فجر بردید. چرا این اتفاق دیگر تکرار نشد؟ 

بله در جشنواره چهاردهم بود که برنده جایزه بهترین بازیگر زن شدم و دو بار دیگر هم کاندیدای دریافت سیمرغ بودم. 

در جشنواره‌های استان‌های شهرکرد و آبادان هم جایزه شیر سنگی و نخل طلایی را گرفتم اما در جشنواره فجر این اتفاق تکرارنشد. شاید دلیلش این بود که فیلم‌های دیگر قوی‌تر بودند. 

البته من هم کم‌کم از سینما دور شدم، چون شیوه انتخاب بازیگران و سبک کاری سینما تغییر کرد. 

*در اغلب فیلم و سریال‌ها نقش مادر را بازی کرده‌اید. این نقش برایتان جذاب است؟ 

نقش مادری که صرفا فداکار و نمونه باشد، دیگر برایم جذابیت ندارد. دوست دارم نقش متفاوت بازی کنم، چون نقش هر قدر متفاوت و سخت باشد، موقع کار لذت می‌برم. البته در فیلم‌های غزال و همسر دلخواه من نقش‌هایم متفاوت بود. 

*هنگام ایفای کدام نقش با چالش مواجه شدید؟ 

نقشم در فیلم غزال یکی از سخت‌ترین کارهایی بود که انجام دادم. سختگیری‌های کارگردان کار هم باعث شد فشار بسیاری تحمل کنم. در فیلم می‌خواهم زنده بمانم هم فشار روانی زیادی به من وارد شد. 

در تله فیلم ماه منیر، گریم بسیار سنگینی داشتم، برایم گوش و شکم می‌گذاشتند و دولا دولا راه می‌رفتم و وقتی کارگردان کات می‌داد و کمرم را صاف می‌کردم تا چند دقیقه درد داشتم. 

نقشم در ماه منیر از نظر جسمی سخت و خسته‌کننده بود اما چون نقش زیبا و کارگردان و عوامل فیلم همراه بودند، کار خیلی خوب پیش رفت و ارزش‌اش را داشت. 

*چرا همیشه نقش مثبت بازی می‌کنید؟ 

یک دلیلش پیشنهادهایی است که به من می‌شود دلیل دیگرش هم دوستدارانم هستند که دوست ندارند نقش منفی بازی کنم و می‌گویند ما همیشه دوست داریم شما مثبت بازی کنید. 

منبع: همشهری

 

۰
ارسال نظر