ویدئو/ بزرگ‌ترین مار آناکوندایی که تاکنون در دنیا شکار شده!

ویدئو/ بزرگ‌ترین مار آناکوندایی که تاکنون در دنیا شکار شده!
کد خبر : ۲۱۸۴۱۱
1

بزرگ‌ترین آناکوندای ثبت‌شده، علاوه بر طول چشم‌گیرش، ۴۴ اینچ ضخامت دارد و آن را به یکی از ضخیم‌ترین مارهایی تبدیل می‌کند که تاکنون دیده شده است.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش وقت صبح، آناکونداها به داشتن ماهیچه‌های قدرتمند معروف هستند و می‌توانند طعمه خود را با نیرویی باورنکردنی منقبض کنند. 

آناکونداها یکی از بزرگترین مارهای جهان هستند که به دلیل طول و دور چشمگیر خود شناخته شده اند. 

این خزندگان غیر سمی در جنگل‌های بارانی و مرداب‌های آمریکای جنوبی یافت می‌شوند. جایی که آن‌ها شکارچیان راس محسوب می‌شوند که می‌توانند طعمه‌های بزرگ‌تر از خودشان را از بین ببرند. 

در حالی که چندین گونه از آناکوندا وجود دارد، آناکوندای سبز بزرگترین و شناخته شده‌ترین آن‌هاست. یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های آناکوندا اندازه آن‌هاست، به طوری که برخی از افراد به ابعاد واقعاً عظیمی می‌رسند. 

علیرغم شهرت وحشتناک آناکونداها، آناکونداها بخش مهمی از اکوسیستم آن‌ها هستند و به تنظیم جمعیت گونه‌های طعمه کمک می‌کنند و به عنوان طعمه برای سایر شکارچیان عمل می‌کنند. 

شبکه پیچیده زندگی در جنگل‌های آمریکای جنوبی

درک این مارهای جذاب و رفتار آن‌ها بخش مهمی از درک شبکه پیچیده زندگی در جنگل‌های بارانی آمریکای جنوبی است. بزرگترین آناکوندای ثبت شده تا کنون بیش از ۳۰ فوت طول و بیش از ۵۰۰ پوند وزن داشت. 

آناکونداها شکارچیان و طعمه‌های مهمی در اکوسیستم خود هستند و نقش مهمی در شبکه پیچیده زندگی در جنگل‌های بارانی آمریکای جنوبی دارند. 

بزرگترین آناکوندای ثبت شده یک آناکوندای سبز ماده بود که ۳۳ فوت و ۸۸۰ پوند وزن داشت. این مار عظیم الجثه در طبیعت در برزیل شکار شد و اندازه گیری‌ها توسط رکوردهای جهانی گینس تایید شد. 

در حالی که این آناکوندا بزرگترین مارهایی است که تا به حال ثبت شده است، ادعاهای زیادی مبنی بر وجود مارهای بزرگتر وجود دارد، اما هیچ کدام تایید نشده است. 

توجه به این نکته مهم است که تخمین اندازه مارها اغلب اغراق‌آمیز است و اندازه گیری دقیق آن‌ها در طبیعت دشوار است. 

بزرگ‌ترین آناکوندای ثبت‌شده، علاوه بر طول چشم‌گیرش، ۴۴ اینچ ضخامت دارد و آن را به یکی از ضخیم‌ترین مارهایی تبدیل می‌کند که تاکنون دیده شده است. 

آناکونداها به داشتن ماهیچه‌های قدرتمند معروف هستند و می‌توانند طعمه خود را با نیرویی باورنکردنی منقبض کنند. 

علیرغم شهرت وحشتناک آناکونداها، آناکونداها به طور معمول تهدیدی برای انسان نیستند و به احتمال زیاد از تماس با آن‌ها اجتناب می‌کنند. 

منبع: فرادید

۵
ارسال نظر
  • یعقوب جلیل پور

    بی نوا را به چه وضعی درآوردن واسه جلب توجه مردم